Автомобили

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Шкода го промовираше возилото кое комбинира...

VISION X е првото возило со погон на сите тркала на Шкода без карданско вратило...

Нови Екто Спорт и Екто Плус бензини на Лукоил со...

Нови Екто Спорт и Екто Плус бензини со уште подобар квалитет, кои ќе ги...

Моќно изгледа пехарот на Иџе од Нирбургринг (Фото)

Игор Стефановски Иџе приреди неверојатен подвиг со победа на патеката во Нирбургринг, а денеска го презентираше и трофејот по легендарниот триумф на патеката во Германија

Нисан навара: Пик-ап наменет за работа и за задоволство

Наместо традиционалното објаснување и статичко промовирање на нов модел, од Аутомотив Груп се решија најавата за новиот модел на Нисан Навара НП300 да ја направат на необичен начин. Самите да се увериме за што се е подготвен овој модел, и тоа на терен за кој малкумина и знаат дека постои. Планинските предели на Маврово, Бистра и Лазарополе беa тестниот полигот за Нисан Навара НП300.

Новиот „Фиат 124 спајдер“ достапен за Европејците (ФОТО)

Новиот родстер на „Фиат" конечно ќе се појави во салоните во Европа, токму пред почетокот на летото. Новиот „фиат 124 спајдер" е познат и како италијански роднина на „мазда МХ-5", и се обидува да го измеша ретро стилот превземен од претходниот модел со модерни елементи. Работите како што се кружните фарови, извајаната хауба или шестаголната предна маска се директно поврзани со оригиналот од 1966 година.

„Рено твинго ГТ“ - дијамант за уживање во возењето (ФОТО)

Француски Рено повторно изненадува со оригиналните креации. Сега новото тркачко лице во градот е „твинго ГТ" каде се „скриени" 110 КС во турбо мотор, рачен менувач и погон на задните тркала. Моделот ќе биде прикажан на познатот „Гудвуд фестивал" на брзината.

Пирели ќе ја нуди гумата П Зеро со 60 хомологации

Единаесеттиот член на P Zero семејството пневматици се одликува со извонредни перформанси, максимална безбедност и стабилност на патот дури и при големи брзини, помала бучава, намален отпор при возењето како и подобрени перформанси во услови на влажен коловоз. Овие карактеристики го прават P Zero најнапреден и со најдобра технологија на денешницата.

Како да патувате со милениците на годишен одмор

Денешните семејства во најголем број случаи за домашни миленици имаа кучиња и мачки. Во споредба со папагали и риби, првите релативно е полесно да ги пренесеш, но постојат некои работи што треба да се направат, за да биде патувањето безбедно за вашите миленици и полесно за вас.

В.Британија е најдобро место за купување половно возило

Според последните извештаи Британците трошат просечно по 700 фунти на одржување на своите автомобили. Тоа значи дека тие секогаш се во добра форма, па затоа и се препорачува оттаму да си купите возила од „втора рака"....

Новите Ауди А5 и С5 купе се сѐ што сакате, и многу повеќе (ФОТО)

За обичното коло, Ауди А5 и С5 купе може да изгледаат многу познато и слично на претходните модели, но тие се навистина нови. Од есенва ќе може и да се купат

Форд екобуст е најдобриот мал мотор во светот

Во изборот за меѓународен мотор на годината, екобуст на Форд триумфираше во класата на мотори до 1,0 литар работна зафатнина. Ова е вкупно деветто признание за иновативниот турбо бензински мотор, што воедно петта година по ред е прогласен за најдобра во класата.

Рација во Сузуки поради лажирање на податоци за потрошувачка на гориво

Јапонското Министерство за сообраќај извршило упад во седиштетот на Сузуки, откако овој производител призна дека користел неадекватни методи за тестирање на потрошувачката на гориво кај повеќе милиони свои возила....

Pages