Автомобили

МАКЕДОНЕЦОТ СПРЕЧЕН ОД ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА ДОЈДЕ ДО ПОБЕДАТА

Италијанците се исплашиле од Иџе: Не сакаа да го развиорат македонското знаме!

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под...

Погледнете каков „ѕвер“ ќе вози Кристијано...

Само две недели после „трансферот на векот", од Реал Мадрид во Јувентус,...

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Volkswagen испорача 923 100 возила во првите два месеци годинава

Брендот Volkswagen патнички возила им испорача 923 100 возила на клиентите во првите два месеци од оваа година и забележа раст од 3.3% во споредба со истиот период минатата година. Од јануари до февруари 2013 година беа...

Светска премиера на моделот Multivan Alltrack

За сите терени: концепт возилото комбинира стилски наутички дизајн со издржливи off-road карактеристики

Porsche испорача над 11 000 спортски автомобили во февруари

Во февруари 2014 година, Porsche AG повторно го зголеми бројот на испорачани возила кон клиентите. Со 11 061 продадени автомобили во светски рамки, производителот на спортски автомобил забележа зголемување на испораките...

Систем на Ауди за препознавање на светлата на семафорот

За да може да функционира потребно е да има безжична врска

Возилата на Renault испуштаат најмалку штетни гасови

Пред седум години просечната емисија на ЦО2 што ја произведуваа автомобилите во Европа била 158,7 г/км. Во 2012 година таа бројка паднала на 132 г/км. Од Renault се горди што можат да објават дека просекот на емисијата...

Колку пари - повеќе музика

Третата генерација на Skoda Octavia е вистинска убавица со комфорен простор за пет патници–должина од 4.7 метри, широчина од 1,8 метри, како и најголем багажен простор во класата со волумен од импресивни 590 литри. Совршените пропорции, највисоката прецизност, јасните и чисти линии најмногу придонесуваат за безвременскиот дизајн кој гарантира дека ова е модел кој ќе биде актуелен и по неколку години

Volkswagen во Женева: Светска премиера на Т- ROC

Со светската премиера на Т- ROC брендот Volkswagen нуди поглед кон идната гама SUV возила. Впечатливиот концепт автомобил има прогресивен дизајн, LED светла во предниот дел и кров од два дела кои можат да се извадат и да се добие кабриолет.

Новиот Renault Megane доаѓа во 2016

Според сегашните информации, новиот Megane ќе има спортски изглед и слични дизајнерски решенија како и кај моделите Clio и Captur, а со предниот дел ќе доминира елегантна маска и големо лого.

Новата Skoda Octavia Scout: Вистинска авантура за семејни патувања

Scout е малку повеќе од автомобил": најмногу простор во класата, максимална функционалност, практични и „Едноставно паметни" решенија, врвна безбедност и удобност, најнова технологија и непобедлив сооднос квалитет / цена

Pages