Автомобили

МАКЕДОНЕЦОТ СПРЕЧЕН ОД ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА ДОЈДЕ ДО ПОБЕДАТА

Италијанците се исплашиле од Иџе: Не сакаа да го развиорат македонското знаме!

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под...

Погледнете каков „ѕвер“ ќе вози Кристијано...

Само две недели после „трансферот на векот", од Реал Мадрид во Јувентус,...

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Тојота продала над 9 милиони хибридни возила

Јапонскиот производител на автомобили Тојота продал 9,014 милиони хибридни возила заклучно со 30 април година, а последниот милион го „заработи" за само девет месеци.

Најскапиот мотоцикл на светот (ФОТО+ВИДЕО)

Мотоциклот „тамбурини Т12 масимо" со право го носи признанието најскап на светот, бидејќи чини неверојатно 300.000 евра. Засега се направени само два прототип кои веќе поставија рекорди. Досега моделот „хонда РЦ213В-С" создадена за мотоГП чинеше 200.000 евра.

АвтоВАЗ почна на работата на новата лада 4х4

Руски АвтоВАЗ ги почна работте околу производството на следната генерација на моделот лада 4х4, што е многу попознат како „нива".

Џенезис планира најмалку четири нови модели до 2020

Неодамна Хјунда го промовираше премиум брендот Џенезис кој има агресивен план да се позиционира што подобро на пазарот, но ова е првпат да има и информации што се ќе биде ново понудено во таа нивна експанзија.

Два нови концепти на Волво како најава на серија 40

Волво ги претстави двете студии наречени Волво 40.1 концепт и Волво 40.2 концепт кои го најавуваат изгледот на новите возила од серијата 40, односно малиот кросовер ХЦ40 и новата генерација на хечбек В40.

Германците ги обвинуваат Фиат-Крајслер за можен "дизелгејт"

Германскиот министер за транспорт ја обвини италијанско-американската компанија за несоработување откако Фиат-Крајслер не се појави на состанок во врска со емисијата на штетни гасови од нивните дизелски автомобили.Во...

Тојота е највреден автомобилски бренд

Јапонска Тојота е на првото место според вредноста меѓу автомобилските компании на последното рангирање на списанието Форбс. Цената на Јапонците пораснала за 11 отсто, за само една година до 42,1 милијарда долари.

Алфа ромео тестира нов кросовер

Во Алфа ромео прават интензивни тестирања по патиштата на кросовер моделот чие име треба да биде „стелвио" а дебито е најавено за меѓународниот автосалон во Лос Анџелес во ноември.Нема многу информации за возилото. Во...

Хјундаи го зема шефот на дизајнерите на Бентли

Корејската компанија за автомобили објави дека успеала да го ангажира најуспешниот корејски дизајнер на луксузни и спортски автомобил, Санг Јуп Лии, кој беше шеф на дизајнерскиот оддел на Бентли од 2012 година.Од...

Во иднина само со мрдање на прст ќе се контролираат системите во возилото

Германската компанија Континентал која е специјализирана во производство на гуми, сопирачки, автомобилска безбедност, мотори и уште некои други работи поврзани со автомобилската и транспортна индустрија направи решение кое ќе треба да ја зголеми безбедноста во текот на патувањето со тоа што возачот нема да мора да ги трга рацете од управувачот за да смени некои од системите.

Pages