Автомобили

МАКЕДОНЕЦОТ СПРЕЧЕН ОД ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА ДОЈДЕ ДО ПОБЕДАТА

Италијанците се исплашиле од Иџе: Не сакаа да го развиорат македонското знаме!

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под...

Погледнете каков „ѕвер“ ќе вози Кристијано...

Само две недели после „трансферот на векот", од Реал Мадрид во Јувентус,...

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Фолксваген ќе мора да отпушти 3.000 работници

Откако изби аферата со манипулирањето со резултатите од емисијата на издувни гасови во возилата на Фолксваген во САД, компанијата почна со намалување на трошоците со цел да ги исплати казните и да го поправи спорниот...

Нисан кашкаи од следната година без возач

Јапонски Нисан кој е дел од алијанската со европски Рено, планира од следната година да вградува систем кој ќе му овозможи на моделот qashqai полуавтономно возење. Ова е особено важно за моделот кој е многу популарен,...

Порше е „машина за пари“ - профитот е зголемен за 25 отсто

Фискалната 2015 година за Порше е една од најуспешните во нивната 85 годишна историја. Брендот бележи петта година по ред рекорди, во однос на продажбата и профитот, и тоа сега е 25 отсто повеќе во однос на 2014 година....

Намалени цени за сервисирање на моделите на Форд постари од пет години

Компанијата Ми-Да Гранд Моторс, официјален импортер на возилата од марката Форд за Македонија, ги намали цените за сервис поддршка на своите клиенти за сите модели и за сите видови сервиси. Намалувањето на цените се...

Валволин нов член во семејството на Еуроимпекс

Покрај продажбата на нови автомобили од брендот Пежо, во Еуроимпекс постојат уште неколку други дополнителни брендови кои ја дополнуваат понудата на оваа компанија која веќе 26 години е дел од македонскиот пазар. Сега...

БМВ ја откри својата „Визија за наредните 100 години“ (ФОТО + ВИДЕО)

На точно сто години од денот кога BMW AG беше регистрирана во трговскиот регистар – BMW Group ги откри активностите за наредните сто години со премиерното претставување на својата „BMW ВИЗИЈА ЗА НАРЕДНИТЕ 100".

Опел планира нов голем СУВ пред крајот на оваа декада

Европскиот оддел на ЏМ, сака да ја прошири понудата на модели на Опел, и да ја замени веќе „застарената" Antara. Дел од новиот „Х" модел веќе дебитираше на саемот во Женева, со Mokka X субкомпактниот кросовер, а...

Пежо, Ситроен и ДС ја објавија вистинската потрошувачка на гориво

По избивањето на скандалот „Дизелгејт" многу автомобилски производители се обидуваат да фатат подобри позиции на пазарот, особено во однос на Фолксваген. Сите изнаоѓаат начини како да ја зголемат продажбата, а...

Концептуална гума за автономните возила на иднината (ВИДЕО)

На саемот во Женева, компанијата за производство на пневматици, Гудјер го претстави концептуалниот пневматик Eagle-360 наменет за автономните возила на иднината, со единствен топчест облик кој може да се врти за 360 степени. Пневматиците се поврзани со каросеријата преку магнетни полиња, слично како возовите на магнетните перници. Со тоа се обезбедува удобно возење и се намалува нивото на бучавоста.

Фолксваген СУВ концепт со отворен кров кој носи свежина во компактниот сегмент (ФОТО)

 На меѓународниот автомобилски саем во Женева, компанијата претстави возила насочени кон идната мобилноста, еден од нив е фасцинантниот T-Cross Breeze со отворен кров. Т-Cross Breeze концепт автомобилот го означува...

Pages