Category: Куп на Македонија

Вардар со стил го завери пласманот на Ф4, на ред е Пик Сегед

Вардар очекувано е последниот патник во завршницата во Купот на Македонија. Актуелниот бранител на пехарот во финалето го совлада тимот на Струга со убедливи 29-24. Избраниците на Роберто Гарсија Парондо одиграа одлично прво...

Loading

НАЈНОВИ ВЕСТИ