Другата страна на спортот

ТАНДЕМОТ НА „СИНИТЕ" ОСТАНА ВО НЕВЕРУВАЊЕ

Луиз и Жиру го „предизвикаа" Марио, и останаа шокирани (ВИДЕО)

Не го чепкај Гатузо кога е нервозен, сега мораш...

Овој несреќен новинар очигледно заборавил со каков човек си има работа...

Најдобриот голман во Минхен (ФОТО)

Онаа забавна страна на ракометот во Минхен ја има во мала доза. Голема еуфорија...

Каевски со сиот глас за Македонија (ФОТО)

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски е еден од најгласните...

Истрча педесет километри на минус од шеесет степени! (ВИДЕО)

Дмитриј Волошин го воодушеви спортскиот свет со подвигот за кој слободно може да се сними и игран филм...

Двајца татковци од репрезентацијата ќе играат за своите ќерки

Судбината посака во ист ден за време на обврските кон националниот тим капитенот Кирил Лазаров и Гоце Георгиевски да станат татковци.

Гоце Георгиевски стана татко по втор пат, доби ќерка

Македонскиот репрезентативец, Гоце Гоергиевски вечерва ќе има посебни мотиви против Шпанија, тој по вторпат стана татко. 

Серена и нејзиниот комбинезон повторно предизвикаа лавина коментари (ФОТО)

Американката на АО се појави во нова урнебесна комбинација, која предизвика лавина коментари на социјалните мрежи.

Ликот на Кирил Лазаров направен од коса! (ФОТО)

Мундијалска треска и ракометно лудило деновиве ги зафаќа сите, од спортски фанови и страствени навивачи, до оние на кои спортот и не им е некоја пасија. Доказ за тоа е ликот на капитенот на Македонија, Кирил Лазаров, направен од коса во една фризерница. Вистинска уметност!

Перуничиќ: Срам да ви е! Баба ми игра подобро од вас! (ВИДЕО)

Селекторот на српската репрезентација, Ненад Перуничиќ беше многу лут на своите играчи во текот на натпреварот од Светското првенство против „кариоките".

Столе манија на социјалните мрежи (ФОТО)

Столе манија владее меѓу Македонците на социјалните мрежи, фотографијата (станува збор за фото-монтажа) во продолжение е најновото по она игнорирање од страна на новинарот на МРТВ 2. 

Во Хрватска вака се навива за Македонија (ФОТО)

Точно пред една година за време на Европско првенство пишувавме за Трајче, кој е роден во Скопје и Катија, која е Хрватка. Овој брачен пар долго време живее во Сплит, во Вараждин дојдоа да ги поддржат македонските ракометари, а сега од Сплит испратија порака до двете репрезентации. 

Фудбалерите на Тотенхем повторно жртви на расизам!

Ваквото одвратно однесување не смее да постои на спортските, фудбалските натпревари, воопшто каде било во светот.

Најголемата поддршка на Талески - ќеркичката Софија е во Минхен (ФОТО)

Филип Талески ја има најважната поддршка, во Минхен дојде неговата сопруга Ена и ќеркичка Софиа, која пред некој дена наполни 40 дена. Македонскиот репрезентативец на својот „Инстаграм“ профил ја сподели фотографија и пиша: Мојата најголема мотивација...

Pages