ВИСТИНСКА АТРАКЦИЈА ДОАЃА ОД СЕЈШЕЛИТЕ

Голман ли е, гурман ли е? (ФОТО)

Нигерија со 3:0 го совлада националниот тим на Сејшели во Африканските квалификации, но вниманието го „украде" голманот на едeн од најслабите тимови на црниот континент.

објавено: 9 септември 2018 - 16:15

Нигерија со 3:0 го совлада националниот тим на Сејшели во Африканските квалификации, но вниманието го „украде" голманот на едeн од најслабите тимови на црниот континент.

Се работи за Дејв Мусард кој има 31 година и е многу поразличен од повеќето голмани. Со физичкиот изглед ги заплашува противничките фудбалери. Сепак, фудбалот му е хоби, а дневната работа му е готвач во локален хотел.

Очигледно е и гурман...

Најново во Другата страна на спортот