ТАА Е МИС НА ТОРИНО ВО ОВОЈ МОМЕНТ

Заборавете на Георгина, девојката на Ругани е бројот 1 во Јувентус и во Серија А (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Млади, успешни и доста богати, фудбалерите се вистински магнет за атрактивни девојки.

објавено: 18 ноември 2018 - 15:40

Затоа и не чуди што подеднакво внимание привлекуваат многу „подготвени" за вистинска акција, која знае да заврши и со брак.

А во Серија А, заедно со девојката на Кристијано Роналдо, суператрактивната георгина Рогригез, се чини дека во преден план се појави уште една.

Онаа на Даниеле Ругани, а се вика Михаела Персико.


Од страна на медиумите уште од порано Михаела беше поставена на тронот на фудбалот, но и како сопственичка на најубавите гради меѓу сите девојки, и жени на фудбалерите од Серија А.


Свесна за своите адути е и самата Михаела, чиј профил на Инстаграм е полн со „голишави" фотографии. А титулата која и беше доделена во меѓувреме, само ја поттикна дополнитлено во тоа.


Инаку, подобрата половина на Ругани, кој и не може да се пофали дека има некој особен напредок во кариерата, во овој момент е ТВ водителка во едно шоу на „чизмата".

Најново во Другата страна на спортот