Другата страна на спортот

Донирана медицинска опрема за Клиниката за Детски...

Во текот на денот, во просториите на ЈЗУ Клиниката за Детски болести - Скопје...

РОНАЛДО, ГОЛЕМ СИ: Направи нешто на кое му се...

По којзнае кој пат португалецот покажа дека покрај тоа што е одличне фудбалер,...

Аријана шокираше уште еднаш (ВИДЕО)

Сцена како во порно филм. Црвени гаќички, кожни чизми...

Нов скандал: Фудбалер силувал 15-годишно девојче

Англиските медиуми обајвија нов скандал во светот на фудбалот, уште еден играч е обвинет за силување. .

Дресот на Нигерија номиниран за дизајн на годината!

Стотици дизајнерски експерти од целиот свет ги избраа за ова 11-то издание, најиновативните проекти од последните 12 месеци во шест категории. Дресот со кој Нигерија играше на Мундијалот е еден од нив.

Поради Италија остана без 1 милион денари...! (ФОТО)

Да погодиш 14 натпревари и да ја промашиш само Италија, навистина е штета.

Роналдо со Џорџина на јахта во Сен Тропе (ФОТО)

Додека Португалците се потеа против Италија да дојдат до победа на мечот од Лигата на Нации, петкратниот носител на "Златната топка", напаѓачот Јувентус Кристијано Роналдо се сончаше на јахта со својата девојката Џорџина Родригез и својот син. Тие ја искористија паузата да одлетаат до Сен Тропе со хеликоптер и да уживаат во последните денови за одмор пред продолжението на клупските обврски.

Голгетерската криза ја решавал со пиво

Се присетува на времето кога настапуваше за Ливерпул и кога долго време немаше постигнато гол

Меморијален турнир „Горан Димоски“ во Скопје

Од петок до недела во спортската сала „Македонско Сонце" во ОУ „11 Октомври" во општина Центар ќе се одржи меморијалниот турнир „Горан Димоски". На турнирот ќе учествуваат 20 екипи, а ќе се одвива по формат и правила на ФИБА 3×3.

Новиот светски шампион во скок во далечина има 102 години!

102-годишниот Отавиани е првиот жител на планетава постар од 100 години кој се обидел во дисциплината скок во далечина и со тоа сосема заслужено го добива епитетот – светски рекордер.

Застанало срцето на младиот хрватски кик-боксер

На Филип Матковиќ, млад кик-боксер од Славонски Брод, кој почина во саботата навечер после мечот на турнирот во Оџак, му откажало срцето, пишува во резултатите од прелиминарната обдукција која е направена во хрватскиот град.

Охриѓанец освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка вредна 1.648.224,00 денари!

Добитните приказни на Државна Видео лотарија на РМ, продолжуваат со несмален интензитет и во месец септември. Најновиот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добитник е млад човек кој се радува на своето ново семејство, кое во блиска иднина ќе добие проширување. Тој верува дека со убавата добивка вредна 1.648.224,00 денари ќе ги обезбеди сите потребни работи за новиот член на неговото семејство.

Пандев е светска класа, играч на Ерменија доби селфи (ФОТО)

По натпреварот во „микс зоната" несекојдневен настан. Ерменските фудбалери тагуваа за поразот, но еден од нив доби премија. Направи селфи со „Гранде Пандев".

Pages