Другата страна на спортот

За „влакно“ избегна смрт на патека за боб-санки (...

На Светското првенство во боб санкање во Лејк Плесид (САД) гледачите видоа...

Простотилук: Навивач мафташе со пенисот на трибини

Шлагерот на првото пролетно коло во словачката прва лига беше мечот меѓу ДАЦ...

Кардиф преку весници бара помош од англиските...

Пред месец дена фановите на Кардиф беа пресреќни за трансферот на Емилијано...

Мароко плаќа 450.000 евра за да го види Меси

Фудбалската федерација на Мароко е спремна да плати дури 450.000 евра за да го видат Лео Меси во дресот на Аргентина на контролниот натпревар со Мароко

Бекам ги померува границите во Америка

Дејвид Бекам е првата голема ѕвезда која заиграла во МЛС-лигата. 

Британката која истрча 7 маратони за 7 дена на 7 континенти!

Маратонците кои учествуваа на овој неверојатен предизвик тргнаа од Антарктикот, па преку Кејп Таун и Перт завршија на улиците на Дубаи, Мадрид, Сантијаго и Мајами.

Медалите за ОИ во Токио ќе бидат правени од стари телефони

Оваа идеја беше актуелна пред две години, а сега и дефинитивно ќе биде реализирана

Сакам фризура Салах... Луда идеја на фан на Ливерпул

Спортските навивачи се толку луди што својот идол или ќе го истетовираат на некој дел од телото, или ќе носат маички со неговиот лик или пак едноставно ќе го имаат на својата глава... и тоа како фризура!Навивач на Ливерпул од Србија имал посебно барање до локален фризер: ликот на египетскиот напаѓач Мохамед Салах како фризура. Тоа побарал - тоа добил. Ова е крајниот резултат и мораме да признаеме изгледа импресивно...

Кога шопингот ти е подраг од фудбалот...

Францускиот Бордо го суспендира својот фудбалер Јан Карамо поради недисциплина, а поради тоа што ова му е втор инцидент може да му ја покаже излезната врата

Поранешен чешки репрезентативец доби 15 месеци затвор

Томаш Репка продал автомобил кој не бил во негова сопственост, и така нелегално присвоил пари

Погрдни зборови до Салах од фановите на Вест Хем, случајот пријавен во полиција (ВИДЕО)

Првата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах за време на изведувањето на корнер, фановите на Вест Хем тргнаа со погрдни зборови и тоа на верска основа. Од таборот на Вест Хем веднаш реагираа и јавно се извинија, најавија дека случајот ќе биде пријаван во полиција и виновниците ќе бидат казнети.Погледнете во продолжение...

Што ќе се случи која Челзи ќе ги добие назад сите 42 позајмени фудбалери? (ФОТО)

„Сините“ од Лондон станаа мета на шеги на социјалните мрежи.

Рецепт за успешен пенал: Нека шутира искусен напаѓач и левак...

Компанијата „ИнСтат" собрала и анализирала податоци од вкупно 1,017 натпревари на кои имало пенали, професионални и полупрофесионални турнири и првенства, во машка и женска категорија, од 201 држава во светот. Целта била да се добијат информации за совршено изведен/одбранет пенал

Pages