Другата страна на спортот

ТАНДЕМОТ НА „СИНИТЕ" ОСТАНА ВО НЕВЕРУВАЊЕ

Луиз и Жиру го „предизвикаа" Марио, и останаа шокирани (ВИДЕО)

Не го чепкај Гатузо кога е нервозен, сега мораш...

Овој несреќен новинар очигледно заборавил со каков човек си има работа...

Најдобриот голман во Минхен (ФОТО)

Онаа забавна страна на ракометот во Минхен ја има во мала доза. Голема еуфорија...

Каевски со сиот глас за Македонија (ФОТО)

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски е еден од најгласните...

Рече „Серена и Венус се браќата Вилијамс“ и заработи казна

Претседателот на Тениската федерација на Русија, Шамил Тарпишчев,  доби казна од Женската тениска асоцијација (ВТА) во висина од 25 илјади долари, затоа што ги нарекол Серена и Венус „браќата Вилијамс“. Тарпишчев ова го...

Фудбал и уметност: Кинези ги нацртаа Меси и Роналдо на – лубеници! (ФОТО)

Двајцата најдобри фудбалери во моментов, Кристијано Роналдо (Реал Мадрид) и Лионел Меси (Барселона) беа инспирација и на кинески готвачи. Тие успеаа да ги нацртаат двете суперѕвезди на лубеници. Го сторија толку добро,...

Како на филм: Брутална тепачка на аргентински фудбалери (ВИДЕО)

Аргентинци си удрија невиден ќотек на нисколигашки меч. Дуелот во третата лига помеѓу Депортиво Роке и Сиполети заврши со масовна тепачка како на филм. Дури и каратисти и кунг фу мајстори може да им завидат на ваквата...

Ибра: Косово е Србија колку што и мојата мајка е невина!

Еден од најдобрите играчи на светот, наводно, како што пренесуваат албанските медиуми, изјавил дека Косово не ѝ припаѓа на Србија и направи интересна споредба околу ова прашање. Одредени албански медиуми ја пренесоаа...

Херојски потфат: Аргентински фудбалер болен од рак истрча маратон

Аргентинскиот фудбалер и поранешен репрезентативец на „гаучосите“, Јонас Гутиерез кој во моментов води животна битка со ракот на тестисите, трчаше маратон во Буенос Аирес од хуманитерен карактер, за да се соберат пари...

Германецот нема среќа: Озил остана и без преубавата девојка Капристо (ФОТО)

Германскиот фудбалер Месут Озил навистина нема среќа. По повредата поради која ќе мора да паузира најмалку три месеци, тој остана и без својата „златна“ и преубава девојка Менди Капристо. Вистинсата причина за...

Роналдо „гази“ и на социјалните мрежи - Прв спортист со 100 милиони Фејсбук фанови

Португалскиот феномен со блескавите настапи на стартот од сезоната во дресот на Реал Мадрид најави уште една сериозна кандидатура за освојување на „Златната топка“, а од денес Роналдо може да пофали со уште едно...

Фудбалер на Менхенгладбах го поддржа палењето на српското знаме (ФОТО)

Како што наближува терминот за стартот на натпреварот од висок ризик помеѓу селекциите на Србија и Албанија, така сѐ повеќе расте тензијата воочи истиот. Најхрабрите Албанци веќе се во Белград, а голем дел од оние кои...

Најлудиот навивач на американски фудбал – цела глава ја истетовирал со логото на клубот (ФОТО)

Виктор Томпсон е голем љубител на спортот во САД, но јавноста го запозна како еден од најлудите навивачи преку Атлантикот. Навива за Њу Ингланд Патриотс во американски фудбал и ретко кој го знае во САД. Јавноста го...

Кога трчаш со жена на грбот... (ФОТО)

Мажите во САД ја покажуваа својата сила на навистина чуден, необичен, но и помалку интересен начин. Тие формирале маратонска трка во која трчале ни помалку, ни повеќе - со своите сопруги на грбот! Овој „спортски настан...

Pages