Другата страна на спортот

Го претрча целиот терен за 9 секунди и даде гол (...

Фудбалерот на Свонси Даниел Џејмс освен со фудбал слободно може да се занимава...

За „влакно“ избегна смрт на патека за боб-санки (...

На Светското првенство во боб санкање во Лејк Плесид (САД) гледачите видоа...

Простотилук: Навивач мафташе со пенисот на трибини

Шлагерот на првото пролетно коло во словачката прва лига беше мечот меѓу ДАЦ...

Рецепт за успешен пенал: Нека шутира искусен напаѓач и левак...

Компанијата „ИнСтат" собрала и анализирала податоци од вкупно 1,017 натпревари на кои имало пенали, професионални и полупрофесионални турнири и првенства, во машка и женска категорија, од 201 држава во светот. Целта била да се добијат информации за совршено изведен/одбранет пенал

Совршена роденденска забава на Нејмар: Алвес во улога на пејач, Мбапе „страшен денсер“ (ВИДЕО)

Бразилскиот фудбалер денеска го прославува 27. роденден, а синоќа со своите соиграчи од ПСЖ приреди голема забава. Во центарот на вниманието беа Дани Алвес и Килијан Мбапе. Алвес го зема микрофонот, а додека Мбапе и Нејмар имаа интересна кореографија. 

Кучето на Сала две недели седи покрај прозорецот, чека да се врати Аргентинецот

Авионот со кој Емилијано Сала патуваше од Нант до Кардиф е пронајден во неделата на дното во морето во Англискиот канал. 

На Мурињо му се смее цел свет (ВИДЕО)

Жозе Мурињо ја прифати поканата да биде специјален гостин на хокеарски меч во Русија. Португалскиот стручњак за задача имаше да го потфрли пакот пред почетокот на дуелот меѓу Авангард и СКА. Откако ја изврши задачата, Мурињо се спружи на мразот и стана хит на социјалните мрежи. 

Транспарент „Македонија е Грчка“ се појави на дербито во Атина (ФОТО)

Навивачите на АЕК им се приклучија на фановите на ПАОК, и извадија транспарент за Македонија, а исто така пееја против своите пратеници кои изгласаа ратификација за Договорот од Преспа

Јас верувам во Бог... Марадона!

Ех тој луд свет! Чуварот на мрежата на мексиканскиот второлигаш Дорадос Гаспар Сервио на ногата го истетовирал ликот на својот тренер Диего Армандо Марадона. Под лицето на Аргентинецот со капче од Дорадос, додал „Јас верувам во Бог"Марадона стана тренер на Дорадос во септември минатата година. Успеа да го доведе клубот до финалето на плеј-офот за влез во Првата лига но не успеа да победи. 

Сестрата на Сала со емотивна порака

По потврдата дека има едно тело во авионот, сестрата на Сала, Ромина се огласи на својот "Инстаграм" профил, објави фотографија од морето каде што се урна авионот:

Блаже Китанов е „Докторот за ракомет“

Овој натпревар „Доктор за ракомет 2.0", значи втор на обложувалницата Mozzart, траеше од 11 до 27 јануари и се однесуваше на натпреварите од Светското првенство во Германија и Данска

Не освоија злато, но предизвикаа бура на социјалните мрежи (видео)

Рускиот пар во уметничко лизгање Александра Стјепанова - Иван Букин, го освоија само сребрениот медал на Европското првенство во Минск во танцови двојки. Меѓутоа она што тие го направија остана во сеќавање кај публиката...

Младата надеж на Сити, Фил Фоден, стана татко на 18 години

Иако се уште живее со неговите родители, Фоден веќе има син.

Pages