Другата страна на спортот

ТАНДЕМОТ НА „СИНИТЕ" ОСТАНА ВО НЕВЕРУВАЊЕ

Луиз и Жиру го „предизвикаа" Марио, и останаа шокирани (ВИДЕО)

Не го чепкај Гатузо кога е нервозен, сега мораш...

Овој несреќен новинар очигледно заборавил со каков човек си има работа...

Најдобриот голман во Минхен (ФОТО)

Онаа забавна страна на ракометот во Минхен ја има во мала доза. Голема еуфорија...

Каевски со сиот глас за Македонија (ФОТО)

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски е еден од најгласните...

„ЗЛАТНИ ТОПКИ" ИМА РОНАЛДО: „Светат" како нови (ФОТО)

Луѓето кои се во посета на Фуншал, скоро задолжително во прошетката се во посета на статуата на најдобриот светски фудбалер. И најчесто се задржуваат на „едно место".

На Диего му беше здодевно, па реши да го разбуди Рафаел... (ВИДЕО)

Како фудбалерот на Атлетико Мадрид „се снајде" да му најде крај на спиењето на неговиот помлад брат пред да дојде Новата година...

Продолжи во Пик Сегед ама Вардар не го симна од себе (ФОТО)

Онаа "златна генерација" на Вардар ниту ние ќе ја заборавиме, ниту пак ракометарите ќе ги избришат спомените. По Илија Абутовиќ и Хорхе Македа се појави во опремана на Вардар...

Клоп лудо се забавуваше за Нова година (ВИДЕО)

Јирген Клоп има причина за славење, неговиот Ливерпул е на првото место на табелата во Премиер-лигата без пораз. За време на новогодишната вечер тој лудо се забавуваше, а според приложеното го погоди стариот хит „"Crazy in love"...

Колку плаќаат за да нивното дете излезе на терен со играчите од Чемпионшип?

Дел од клубовите во Англија заработуваат огромна сума на пари од децата кои пред мечевите излегуваат заедно со играчите на терен.

Циндриќ ги воодушеви Хрватите: Еве како ја оставаме „старата“ година (ВИДЕО)

Додека голем дел од учесниците на Светското првенство во Данска и Германија беа слободни на 31 декември, Хрватска тренираше. Лука Циндриќ ја пренесе атмосферата и пиша: На овој начин ја оставаме старата година зад нас, а вие? Овој потег ја воодушеви цели Хрватска. 

Мбапе го исфрли Роналдо од својата соба

Килијан Мбапе отсекогаш му се воодушевувал на Кристијано Роналдо. Но, со оглед на тоа што го постигна изминатата година и тоа на само 20 години, францускиот фубалер одлучи дека е време ученикот да замени учителот.Барем кога станува збор за неговата соба. Мбапе долго време своите ѕидови ги полнеше со постери од Роналдо, кои по ново ги замени со свои.

Како загревање за СП: Столе легендата и неговиот лажен цепелин? (ВИДЕО)

Во изминатата година бевме сведоци на бројни настани, но дефинитивно кога сме кај најсмешните тука нема конкуренција. Лажниот цепелин на Стојанче Стоилов на ЕП во Хрватска е број еден, а на оваа листа ќе остане уште долго време. 

Попов со специјален новогодишен стајлинг (ФОТО)

Фудбалерот на Вардар, Горан Попов за новогодишната вечер беше облечен во специјален костум направен за овој празник. Погледнете ја фотографијата во продолжение. 

Среќни празници!

Ви посакуваме среќни празници, многу здравје и убави моменти во Новата 2019 година. Лошото го оставаме зад себе, се надеваме дека наредните 365 дена ќе бидат исполенти со бројни успеси на споОртски план...

Pages