Други спортови

ПОСЛЕ ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ ПОВТОРНО ЌЕ ГИ ОДМЕРАТ СИЛИТЕ

СУДИР НА „ТИТАНИТЕ“: Ѓоковиќ и Федерер за титулата во Синсинати (ВИДЕО)

Македонските одбојкари имаа 2:0, на крајот...

Вечерва во СРЦ „Кале" - Скопје избраниците на селекторот Матијашевиќ го одиграа...

Бертола и Биаџоли првопласирани на маратонот во...

И во машка и во женска конкуренција Аргентина дојде до првите места на...

После Белгија, Ивановски го освои и турнирот во...

Откако дојде до трофејот претходно во Хаселт (ПОВЕЌЕ ТУКА) сега нашиот...

Нè признаваме фаворити, со сета сила на Украина

„Нè чека нов тежок дуел. Ќе има голема борба, но со малку среќа се надевам дека пак ќе се радуваме", вели Ѓорѓи Ѓоргиев, пред дуелот со Украина, закажан за 20.30 часот во СРЦ „Кале"...

НОВАК: Промени се потребни, но нас никој не нè прашува

Најдобриот српски тренер Новак Ѓоковиќ после пласманот во полуфиналето на АТП турнирот во Синсинати, дека промените на правилата се „случуваат" без консултации со играчите...

ТЕНИСКА РЕВОЛУЦИЈА: Дејвис купот во рацете на Пике!?

Дејвис купот повеќе нема никогаш да биде оној истиот... Светската тениска организација однесе голема победа на гласањето против оние „традиционалистите" кои се залагаа ова 118 години старо натпреварување да остане во истиот формат. Во иднина ќе го гледаме Дејвис Купот како еднонеделно доживување, и тоа на крајот на сезоната.

Поп Ацев сепак нема да плива

* Евгениј од лични причини се откажал од маратонот на 10 километри што се плива оваа сабота, но треба да плива на големиот маратон од 25 километри што на програмата е на 25 август. Од Македонија на оваа меѓународна трка ќе пливаат Александар Илиевски и Ева Петровска

Светската пливачка елита во Охрид, на стартната листа и Евгениј Поп Ацев!

Минатогодишниот Победник на Фина Ултра серија Пливачки Маратон - Охрид, Гилермо Бертола пристигна во Македонија.

Победничкиот поен на Ѓоргиев против Унгарија (ВИДЕО)

Вчера во Будимпешта на стартот од квалификациите за пласман на Европското првенство, селекторот Матијашевиќ забележаа голем и важен триумф над Унгарија со 2:3.

ТИЕ СЕ НАШИТЕ ЈУНАЦИ: Победничка слика од Будимпешта!

Најдобрата машка одбојкарска репрезентација стартуваше успешно во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019.

БРАВО МАКЕДОНЦИ: „Златни“ 42 поени на Ѓоргиев за голем триумф над Унгарија!

Во полн состав отпатува македонската одбојкарска репрезентација за Будимпешта каде што денеска и официјално го отвори квалификациите за пласман на Европското првенство 2019.

Лина Ѓорческа во квалификациите на „УС Опен“

Лина Ѓорческа, македонската тенисерка по трет пат во нејзината кариера ќе игра во квалификациите за пласман на наредниот Грен слем турнир „УС Опен".

МАТИЈАШЕВИЌ „Рамнотежата e наша шанса со Унгарија"

Првиот ривал на одбојкарите во квалификациите за ЕП 2019 игра лошо во завршниците на сетовите, па ако се држиме егал до финишот, тогаш стратегот е скоро сигурен дека ќе ги добиеме сите сетови.

Pages