ГОЛЕМ УСПЕХ НА МАКЕДОНЕЦОТ ВО БРАЗИЛСКА ЏИУ ЏИЦА

Додевски со сребро на „Баварија куп“ во Нирнберг (ФОТО)

Мирко Додевски освои сребрен медал на „Баварија куп" во Нирнберг, а беше освоено и прво тимско место на Pound for Pound тимот од Минхен.

објавено: 18 ноември 2018 - 10:56

Одлична демонстрација на Бразилска Џиуџицу на инструкторот Мирко Додевски кој со три победи и тесен пораз на поени во финале се закити со сребро.

Triangle choke, Toe Hold, Sweaps одлична игра на партер, одлична физичка подготовка вродија со резултат на овој голем Германски Куп.

Најново во Други спортови