ОВА БЕШЕ ПОЧЕТОКОТ, ПРВИОТ УЛТИМЕЈТ ФАЈТ ТУРНИР

Пред 25 години беше првата УФЦ борба, знаете ли кој победи? (ВИДЕО)

Пред 25 години е одржан првиот турнир во Ултимејт фајт шампионатот (УФЦ) каде што учествуваа вкупно осум борци.

објавено: 18 ноември 2018 - 15:15

Во првиот меч во историјата на УФЦ силите ги одмериа сумо борач од Хаваите, Теила Тули, и познавачот на боречки вештини од Холандија, Жерард Гордо.

Целата борба траеше помалку од половина минута, погледнете во продолжение на видеото како сето тоа изгледаше:

Најново во Други спортови