СРБИНОТ ВОДИ 2:1 ПРОТИВ ШПАНЕЦОТ

ПРЕКИНАТ МЕЧОТ НОЛЕ-РАФА: Асовите го пробија терминот на „Вимблдон“!

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал го одиграа првиот дел од својот полуфинален дуел на „Вимблдон"...

објавено: 14 јули 2018 - 00:26

Според најавите мечот би требало да продолжи в сабота од 14:00 часот. После скоро три часа одличен тенис Новак Ѓоковиќ води со 2:1 по сетови (6:4, 3:6, 7:6).

Поради Законот за јавен ред и мир во Лондон кој ги забранува сите јавни настани после 23:00 часот по локално време, продолжението од полуфиналето на Грен слем турнирот ќе го гледаме в сабота.

Победникот од овој дуел в недела ќе игра за трофејот во големото финале против Андерсон.

Најново во Други спортови