Други спортови

Сензационалниот Зверев го преслуша Ѓоковиќ во...

По триумфот над Роџер Федерер, Александар Зверев приреди нова сензација на...

Џонсон: Не знам зошто ми се случува ова!

51-годишниот Мајкл Џонсон се уште не може да се врати во нормала по мозочниот...

Пред 25 години беше првата УФЦ борба, знаете ли...

Пред 25 години е одржан првиот турнир во Ултимејт фајт шампионатот (УФЦ) каде...

Флојд и Насукава ќе боксуваат во 3 рунди на Нова година!

Јапонецот ќе му се спротивстави на Американецот во боксерски меч кој најверојатно ќе има само три рунди.

Осум земји ќе земат учество на 48. меѓународен „Златен Гонг“ (ФОТО)

Претходно веќе најавивме дека Македонија на 48. меѓународен турнир ќе учествува со осум боксери. Заедно со селекторот Чурлиновски, ќе работат и тренерите Владимир Цекиќ и Скендер Јахиу. Турнирот ќе се одржи во Скопје, во малата сала во СЦ „Борис Трајковски".

Прв ден во Мадрид: Берат Јакупи до четвртфиналето на СП!

Најдобар беше Берат Јакупи кој во -84 килограми во, четвртфиналето загуби од Казахстанецот Данијар Јулдашев со 5-0. На Јакупи за влакно му избега репасажот, бидејќи во полуфиналето Казахстанецот Јулдашев, по судиско изјаснување загуби од Украинецот Валери Чоботар. Претходно Јакупи славеше против: Ахмад Алмесфер од Кувајт со 6-5, Ајкан Мамаев од Азербејџан со 4-0 и Милан Бабош од Полска со 4-0.

Надал успешно опериран, се враќа за Австралија Опен

Носителот на 17 гренд слем титули, Рафаел Надал, имаше успешна операција на десниот скочен зглоб. Тоа беше и причината поради која тој мораше да го откаже учеството на финалниот АТП турнир за оваа година и дуелот со...

ТАГА ВО ШВАЈЦАРИЈА: Почина познат скијач во несреќа со параглајдер (ВИДЕО)

Познатиот швајцарски скијач Џанлука Барандун (24) загина во несреќа предизвикана со параглајдер.

Кајакарот Спасиќ ќе ја претставува Македонија на натпревар во Кина

На покана од страна на Светската федерација и кајакарскиот сојуз на Кина, Љубомир Спасиќ ќе замине и ќе учествува на натпревар во оваа азиска земја.

Македонија со осум боксери по „Златниот гонг"

Боксерската репрезентација со осум боксери ќе настапи на 48. меѓународен боксерски турнир „Златен гонг", кој од 8 до 11 ноември ќе се одржи во Скопје.

НЕ ГО ПРЕЖИВЕА „ЌОТЕКОТ" ВО РИНГОТ: Боксерски шампион почина после нокаут (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Италијанскиот боксер Кристијан Дагио (49), почина од последиците од нокаутот после десет дена поминати во кома...

Познати групите во Лондон, Ѓоковиќ со Чилиќ, Федерер против Нишикори...!

На завршниот Мастерс оваа сезона, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ ќе игра во групата „Гуга Куертен" заедно со Германецот Александр Зверев, Хрватот Марин Чилиќ и Американецот Џон Изнер.

Сезоната е завршена за Надал, Ѓоковиќ останува број 1!

Рафа поради повреда на стомачните мускули одлучи после Париз да го откаже и настапот на Завршниот турнир од Мастерс серијата во Лондон.

Pages