Други спортови

ЃОРГИЕВ: Од никого не се плашиме, имаме група по...

„Добри подготовки, без повреди и ако на секој меч го дадеме најдоброто од себе...

ВБЦ СО ОДЛУКА: Реванш меч меѓу Вајлдер и Фјури

По Правилникот на ВБЦ боксерите договор за реваншот треба да постигнат до 5...

МИЛЕВ: На ЕП не одиме само да учествуваме, туку и...

„Нема лесни противници на ЕП, наше е да одиграме најдобро што знаеме и можеме,...

МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКООО: "Спартанците" испишаа историја

Со максимална победа над Унгарија во последно коло од групата Ф од квалификациите за ЕП 2019, нашите најдобри одбојкари за првпат обезбедија настап на едно Европско првенство.

Македонија има се во свои раце

Шведска и Летонија ги победија своите ривали и ни ја подотворија вратата за Евро шампионатот. Два од трите услови се исполнети за Македонија да ја видиме на континенталниот собир, сега ни треба убедлива победа над Унгарија

Само три бода против Унгарија водат на ЕП

Победа од 3:0 или 3:1 вечерва против Унгарија, како и триумфи на Израел и Шведска, ќе значат промоција на одбојкарите на континенталниот собир во септември годинава.

ЃОРГИЕВ: Чувствувам дека ќе се радуваме на пласман на ЕП

Максимална победа над Унгарците е потребна вечерва (20:15 часот) во „Кале", за одбојкарите да се најдат меѓу најдобрите во Европа

Линдзи Вон викендов за првпат ќе стартува во Светскиот Куп!

Американката се опорави од повредата на коленото и викендов во Австрија ќе ги има првите настапи оваа сезона во Светскиот Куп.

Јапонскиот херој сака мода, видео игри и брзи коли

Рају Кобајаши е победник на Новогодишната турнеја во скијачки скокови со максимален ефект - четири победи на четирите скокалници

ВЕСЕЛА МАТЕМАТИКА ЗА ОДБОЈКАРИТЕ: Убедлива победа над Унгарија во Скопје и чекаме резултати од Јелгава и Стокхолм

Не зависи се само од нив. Ако сакаат пласман на ЕП, одбојкарите сега покрај максимална победа над Унгарија утре во СРЦ „Кале" ќе треба да навиваат и за триумф на Летонија и Шведска за да бидат меѓу петте најдобри второпласирани селекции кои ќе патуваат на континенталниот собир.

ГЕНИЈАЛНИОТ РИКАРДИЊО: Погледнете ја новата „магија“ на Португалецот! (ВИДЕО)

Покажа и докажа зошто има една навистина неверојатна техника, фантастично ниво на интелигенција со најновиот потег и прекрасниот гол.

Федерер во солзи поради трагедијата од 2002 година (ВИДЕО)

Роџер Федерер е познат во светот на спортот како еден од позабележителните и емоционални играчи.

Со главата удри во ѕидот, во тешка состојба е пренесена во болница...

Несреќната Русинка е со тешки повреди во пределот на главата. Според првите вести, нејзината состојба е стабилна, но и понатаму тешка...

Pages