Други спортови

СРБИНОТ БЕЗ ЗАГУБЕН СЕТ ДОСЕГА НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР

Ѓоковиќ пак го преслуша Чилиќ, еве ги полуфиналните двојки во Лондон!

Федерер го победи Андерсон, па двајцата отидоа во...

Утре се чека разврската во првата група каде Ѓоковиќ има две победи по првите...

Канаѓаните гласаа против организација на ЗОИ 2026!

56 отсто од гласачите ја отфрлија идејата за органзиација на ЗОИ 2026 во услови...

Кик-боксерот Илиоски добитник на наградата „13...

Илиоски кој оваа година освои бронзен медал на ЕП во Братислава, а имаше уште...

ЧИСТА „ДЕСЕТКА": Руската лизгачка остана само по градник, и победи! (ВИДЕО+ФОТО)

За спектакуларниот настап на Елизавета Туктамишева зборува целиот свет...

Ѓоковиќ се врати на првото место и влезе во историјата

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ одново е најдобриот тенисер во светот. 

Андреј Стојановски добитник на наградата „13 Ноември“

Одборот за доделување на Наградата „13 Ноември" на Град Скопје, денеска, по спроведеното тајно гласање, и официјално ги објави добитниците на Наградата „13 Ноември" на Град Скопје за 2018 година.

Доби ќотек по кој ниту родената мајка нема да го препознае! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО+ФОТО)

Шведскиот боксер Ентони Јигит доживеа стравична повреда на окото во мечот против Иван Баранчук.

Серена од тенисот ќе се пресели во професионалното борење?!

Американката ќе добие неоддолива понуда од WWE за вклучување во редовите на оваа боречка асоцијација и да почне со настапи во официјална конкуренција.

Завршни подготовки на македонските каратисти за СП во Мадрид (ФОТО)

Карате репрезентативците на Македонија се наоѓаат на подготовки во Штип, пресрет Светското првенство во Мадрид Шпанија. Тренинзите се одржуваат во салата Јордан Мијалков, при Универзитетот Гоце Делчев.

Хабиб и Флојд може да „се тепаат", ама под наши услови!

Дана Вајт, претседателот на УФЦ, изјави дека може да дојде до борба помеѓу Нурмагомедов и Мејведер, но само ако таа се одржи во „октагонот".

Се подготвува нов спектакл: Хабиб против непоразениот Сен Пјер! (ВИДЕО)

Рускиот борец е подготвен да го предизвика со можеби најголемиот борец на сите времиња, поранешниот шампион на UFC, Жорж Сен Пјер.

Надал и Ѓоковиќ не знаат дали ќе играат во Саудиска Арабија

Причина е неодамнешното свирепо убиство на новинарот Џамал Хашогу во Истанбул, кое се уште е превиено во вистинска мистерија.

Легендарниот Фалкао ја заврши кариерата (ФОТО+ВИДЕО)

Бразилецот Фалкао одлучи да се пензионира, овој 41-годишен мајстор се раздели со репрезентативниот дрес на пријателскиот натпревар против Парагвај.

Pages