Други спортови

ГОЛЕМ УСПЕХ НА МАКЕДОНЕЦОТ ВО БРАЗИЛСКА ЏИУ ЏИЦА

Додевски со сребро на „Баварија куп“ во Нирнберг (ФОТО)

Недев со сребрен медал на Светскиот Куп во...

Дејан Недев успеа да се закити со сребро на Светскиот куп во обединето карате...

За Ѓоковиќ нема дилема: Најдобар меч на турнирот

Најдобриот тенисер на светот е исклучително задоволен на начинот на кој играше...

Ѓоковиќ ќе се бори за шестиот трофеј од финалниот...

Победа во два сета за Ѓоковиќ со само 4 препуштени гејма во двата сета за...

Павлов: Бев многу горд кога ја слушав македонската химна

Македонското карате уште еднаш во изминативе години покажа дека е еден од нашите најусешни и најтрофејни спортови на меѓународната сцена. По успесите на Наташа Илиевска, Берат Јакупи, Иво Цветковски и други, изминатиот...

Перфектна партија на Питсбург пингвинс! (ВИДЕО)

Хокеарите на Питсбург пингвинс одиграа речиси перфектен натпревар во кој во ниту еден момент не беше доведена во прашање нивната победа со 3-0 над Њујорк ренџерс во второто коло од плејофот во Професионалната хокеарска...

Трагична вест: Тенисерката Балтача ја загуби најважната битка

Некогашната најдобра британска тенисерка, Елена Балтача ја загуби битката со ракот и почина денеска на 30 годишна возраст. Тенисерката која беше родена во Украина, а израсна во Шкотска од тениските терени се повлече во...

Ѓоковиќ не игра во Мадрид

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ нема да настапи на тенискиот мастерс кој оваа недела започнува во Мадрид. По консултација со лекарите, популарниот Ноле одлучил дека најдобро е да го откаже учеството на третиот...

Историскиот момент за Македонија: каратистот Павлов се бори за златото (ФОТО)

Македонскиот каратист Емил Павлов вчера ја израдува макеоднската спортска јавност откако на Европското првенство во Тампере (Финска) стана нов шампион на Европа во категоријата до 60 килограми. Против Данецот Каспер...

Мејведер остана непоразен и против Мајдана за 46-0 во кариерата

Американскиот професионален боксер, Флојд „Мани“ Мејведер, дојде до нова титула откако го победи аргентинскиот боксер Маркос Мајдана со одлука на судиите. Мејведер, кој има скор 46-0 и досега е непоразен, во неизвесен...

Настапот на Ѓоковиќ неизвесен во Мадрид

Српскиот тенисер кој се наоѓа на второто место на АТП листата, Новак Ѓоковиќ би можел да не настапи на турнирот кој овој месец се игра во Мадрид. Иако се најавуваше дека Ноле ќе игра и ќе го напаѓа првото место кое е во...

Најдобриот тим во НХЛ се врати „од мртвите“ со четири гола во последните 10 минути! (ВИДЕО)

Бостон бруинс славеа една од најневеројатните плејоф победи во историјата на Професионалната хокеарската лига (НХЛ), откако постигнаа четири гола во последните 10 минути од мечот против Монтреал кенедиенс за триумф со 5...

Огромен успех на македонскиот спорт: Каратистот Павлов најдобар во Европа!

Македонскиот каратист, Емил Павлов, е нов првак на Европа откако го освои златниот меда на Европското првенство (ЕП) во финскиот град Тампере и тоа во категоријата до 60 килограми. Во финалната борба тој го совлада...

Маестралниот Кејн го однесе шампионот Чикаго до триумф (ВИДЕО)

Патрик Кејн постигна два гола во последната третина, од кои едниот со прекрасен бекхенд удар со една рака, за триумф на Чикаго блекхокс со 5-2 против Минесота вајлд во нивниот прв дуел од полуфиналето во Западната...

Pages