МАКСИМАЛНИ „ПЕТ ОД ПЕТ“ ДРЖИ МЗТ ВО АБА2 ЛИГАТА

Брза рехабилитација на „аеродромци“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во осмото коло од АБА2 лигата МЗТ Скопје стигна до својата шеста победа. Петта на домашен терен откако „металците" славеа со (84:74) на дуелот со Динамик. Српскиот претставник едно полувреме му парираше на македонскиот вицепрвак, но „сино-белите" покажаа и квалитет и искуство за да прокнижат нови бодови, за експресна рехабилитација од дерби-поразот од Работнички претрпен пред три дена.

објавено: 15 ноември 2018 - 21:10