по 12 години чекање...

Кадетите ја вратија Македонија во елитата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од 2006 година, Македонија битисува(ше) во „Б“ конкуренцијата на младинските европски првенства... Но генерацијата на играчи родени 2002 година (и помали) успеа, го освои третото место на ЕП во Сараево, и се избори за место меѓу најдобрите 16 кадетски селекции на Стариот континент... 

објавено: 18 август 2018 - 21:07