Успешна контрола против „штрковите“

Шутот главно офанзивно оружје за Косово и Романија

Македонската кошаркарска репрезентација го победи МЗТ Скопје А. со 94-82 во првата контрола пред дуелите со Косово и Романија, во продолжението од претквалификациите за европското првенство 2021 година. Во „Јане Сандански" избраниците на Јорданчо Давитков одиграа одличен меч, а имаа добар спаринг партнер во МЗТ Скопје Аеродром.

Фото: Петр Стојановски

објавено: 8 септември 2018 - 20:50