ТОА Е ТАА ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА: ФАЛАНГАТА И РАКОМЕТАРИТЕ

Уф, колку е добро да си Македонец: Фешта за мерак, сите на едно место (ФОТО)

Вечерва во македонската фан зона беше поинаку...Повторно славевме, но овој пат заедно со ракометарите..Атмосферата од Арена Загреб еруптираше во клубот “Роко“, нашите јунаци не ги заборавија фановите, дојдоа и им се поклонија...„Фалангата“ посака полуфинале...а од она што го видовме на теренот веруваме дека убавите денови на Европското првенство допрва доаѓаат.

ФОТО: Петр Стојановски

објавено: 18 јануари 2018 - 00:40