ПОВТОРНО КЛУЧЕН ПРИДОНЕС ИМАШЕ МАКЕДОНСКИОТ ФУДБАЛЕР

Чурлинов донесе пенал и триумф во дербито против Борусија Дортмунд (ВИДЕО)

Во дербито од деветтото коло во У19 јуниорската Бундеслига - Запад триумфираше Келн со резултат 0:1 на гостувањето против Борусија Дортмунд.

објавено: 29 октомври 2018 - 10:30

На стартот од вториот дел, поточо во 49. минута пенал изнуди македонскиот фудбалер Дарко Чурлинов за У19 Келн.

Сигурен реализатор на ударот од белата точка беше Лука Шлакс за обезбедување на трите бода. Нашиот интернационалец

На табелата после првиот пораз сезонава останува на врвот Дортмунд со 24 бодови, додека Келн откако ја забележа шестата победа сезонава е на четвртото место со 18 бодови.

Најново во Фудбал