Нашиот млад голман ќе брани во Србија

Панчевски е нов голман на Динамо Врање

Откако извесен период помина на тренинзи со тимот, денеска следуваше и потпис на договор.

објавено: 17 јануари 2019 - 21:49

Младиот голман Борјан Панчевски е нов член на српскиот прволигаш Динамо Врање. Како што потврдија од клубот, тој и официјално е член на моментно последнопласираниот тим во српската Супер лига.

Панчевски е голман кој потекнува од школата Форца, а во својата кариера бранеше и за Работнички, Македонија ЃП и Тетекс. Тој веќе извесен период е со екипата, тренираше, по што и официјално го потврди трансферот.

Најново во Фудбал