РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА Е КОМПЛЕТНА

Вака се почитува капитенот: Топло добредојде за Пандев во Фусисберг (ФОТО)

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев е последниот фудбалер кој се приклучи на мини-подготовките во Фусисберг пред дуелот со Лихтенштајн закажан за во петок во Вадуц. Фудбалерот на Џенова пристигна вечерва, а репрезентативците му посакаа топло добредојде. Нашите момци со победа на оваа средба ќе го задржат првото место во групата и ќе се најдат чекор поблиску до сонот наречен ЕП.

објавено: 13 ноември 2018 - 21:22

Најново во Фудбал