Фудбал

ПО СОСТАНОКОТ НА КЛУБОВИТЕ МИНАТАТА НЕДЕЛА

Прволигашите ќе формираат свое здружение!

Валенсија го планира Димитриевски за летно...

Последните информации од Шпанија велат дека гигантот сака да го ангажира...

Бејтулаи, Брдаровски, Најдовски... ќе го „...

Идното коло и Работнички ќе биде ослабен поради добиениот црвен картон на Мики...

Костадинов во тимот на колото во Словачка (видео)

Младиот македонски репрезентативец Тихомир Костадинов имаше одличен настап за...

Пелистер ќе го дознае новиот сопственик пред вечното дерби против Вардар

По неколкунеделните преговори и натегања околу новиот сопственик на фудбалскиот клуб Пелистер, градоначалникот на општина Битола, Владимир Талески, ја појасни процедурата околу текот на преговорите и порача дека новиот...

Адили „ја реши“ Македонија ЃП, Напредок со триумф над Еуромилк се одлепи од дното

Екипата на Шкупи ја продолжи победничката серија во Втората лига откако на домашен терен со 1-0 славеше над Македонија Ѓорче Петров. Во еден меч со премногу шанси, но само еден гол како победник излезе екипата од Чаир...

ФФМ тера инает: Бабунски повторно на списокот на младата репрезентација!

Новиот селектор на младата фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар против Романија, на 13 октомври на арената „Филип Втори“, кој ќе биде прв негов меч на...

Навивачите на Наполи жалат по Пандев: Го продадовме „Сан Горан“ за Мичу? Штета...

Навивачите на Наполи имаат помешани чувства околу заминувањето на Горан Пандев од нивните редови во Галатасарај. И додека едни го поздравија таквиот потег на управата и го окарактеризираа како исправен, сега други...

Радески: Шпанија беше големо искуство, очекувам минутажа и против Луксембург

Металург во чекор го следи Вардар во Првата македонска фудбалска лига. Со убедливата победа од 3-0 против Ренова во изминатото 9.коло, „металурзите“ покажаа дека имаат квалитет оваа сеозна да бидат конкуренти за...

Давид Бабунски: Не сум поданик и послушник на ФФМ!

Македонскиот суперталент Давид Бабунски, членот на Барселона Б експресно му одговори на селекторот Бошко Ѓуровски, кој денеска на прес-конференцијата уште еднаш посочи дека младиот фудбалер за врска нема натпреварувачки...

Пандев, Новески, Грнчаров, Бабунски, Тричко... Кој е следниот?

Интернационалецот Иван Тричковски, актуелниот член на Ал Наср (Саудиска Арабија) е последниот репрезентативец на Македонија во долгата низа на наши најдобри играчи, кој се откажува од настапите за најсилната селекција,...

Хрватите жалат за Адеми: Оваа земја нема таков млад играч!

Спортскиот директор и тренер на Динамо Загреб, Зоран Мамиќ е разочаран што младиот бисер на хрватските „модри“, Аријан Адеми ќе игра за репрезентацијата на Македонија. Адеми доби повик од селекторот Бошко Ѓуровски и...

Ѓуровски: Никого нема да молам да игра за репрезентацијата, тоа треба да е нешто емотивно за нив!

Многу поофанзивно отколку на мечот против Шпанија ќе игра македонската селекција на дуелот со Луксембург на 9 октомври на арената „Филип Втори“, втор од квалификациите за Европското првенство во Франција во 2016 година...

Ѓорѓиоски: Кајмакоски и репрезентацијата ги обединува истрајноста!

Поп-пејачот Даниел Кајмакоски беше претставен како нов промотор на фудбалската репрезентација на Македонија, кој според зборовите на претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, има заеднички идеали и мотиви како и нашата...

Pages