Фудбал

Енис Барди во друштво на Лео Меси, Пјаниќ,...

Фудбалерот на Леванте е помеѓу најдобро оценетите во категоријата најдобри...

Елиф Елмас пред нов договор со Фенербахче!?

18-годишниот играч од средниот ред се почесто го привлекува вниманието со...

„Синпекс“, „Корзо“, Силјан Мицевски влегуваат во...

Неофицијално дознаваме дека деновиве ФК Пелистер ќе има нови сопственици. „...

Лабуништа и се е можно: Клечкароски му пресуди на Генч Калемлер (ВИДЕО)

Се одигра и последниот петти натпревар од четвртото коло во Втората лига - Запад, составот на Лабуништа на домашен терен минимално со 1:0 го совлада Генч Калемлер.

Вардар слави нов триумф, Шкендија го декласираше Работнички (ФОТО+ВИДЕО)

На дуелот одигран на „Борис Трајковски" во Маџари во старото скопско дерби екипата на Вардар ја продолжи серијата без пораз оваа сезона, откако со 2:1 триумфираше над Шкупи.

ФК Тетекс: Доста е, сакаме резултати, играчите да размислат кој дрес го носат!

Во пресрет на сезоната ова лето Тетекс ги најавуваше своите големи амбиции за враќање во Првата лига, со доведувањето на нови искусни и талентирани фудбалери, но од друга страна стартот на сезоната не е најдобар.

Вардар и Шкупи ќе бијат голема битка, лидерот гостува под Шара

Два меча предизвикуваат големо внимание. Првиот е оној меѓу Вардар и Шкупи, старо скопско дерби кое овојпат ќе се игра на „Борис Трајковски" во Маџари. Вардар посакува да ја продолжи добрата серија а чаирчани пак да дојдат до првиот сезонски триумф.

Дураковиќ го „потопи" Кит Го!

Катастрофалната грешка на голманот на пехчевци беше причината што Кит Го вчера на свој терен одигра само 1:1 со Тиквеш. Ново е тоа што екипата остана и без Бобан Мариќ кој замина во Англија

Бабунски: Едно од најубавите искуства во мојата кариера! (ФОТО)

Во 33. коло од втората јапонска фудбалска лига составот на Омија Ардија со резултат 1:0 на домашен терен ја совлада екипата на Мачида.

Пред Милевски „падна" и Хапоел Бер Шева

Минимална, но голема победа (1:0) оствари Ашдод на Боби Миелвски во дуелот со актуелниот бранител на титулата во шампионатот на Израел.

Костадинов извади бод за Ружомберок

Нашиот млад фудбалер беше прецизен во 55.минута од играта на ова гистување кај Злата Моравце, доволно за нерешени (1:1).

Ретки се ваквите моменти: За прв пат се играше на рефлектори во Штип!

Се одигра и последниот петти натпревар од четвртото коло во Втората македонска фудбалска лига - Исток, каде што Борец како гостин триумфираше со 0:2 против Брегалница.

Ивановски го најави триумфот- првенец за Хајдук!

Мирко Ивановски погоди во 61 минута од играта, и го најави првиот триумф на „билите" во новата сезона.

Pages