Фудбал

РАБОТНИЧКИ ГО ПРЕТРПЕ ТРЕТИОТ ПОРАЗ СЕЗОНАВА

Ѓоре: Самите сме си виновни...

Васоски: Уживам во победите на моите играчи!

„Бевме паметни, рационални. Секако дека сме радосни што во моментов сме први на...

Ќе дојде ли крај на кризата во Шкупи?

После пет кола Шкупи е сеуште без победа, се наоѓа на претпоследната позиција...

Не можеше да посака подобро: Роденденски погодок...

Вардар дојде до 28. победа во меѓусебнте дуели со Работнички, вечерва како...

Фазли со нетрпение го чека дебито за Шкендија

Самир Фазли и Шкендија го чекаат сертификатот од Хрватска, кога тој ќе дојде тогаш напаѓачот ќе може да игра за шампионот. Но, сега веќе искусниот Фазли, се уште нема настап, односно нема деби за својот нов тим.

Манчестер Сити и Дортмунд ќе го гледаат Елмас на „Максимир“!

Денеска започнува новата сезона во натпреварувачката сезона 2018/2019 во Лига Европа, а од 21:00 часот на „Максимир" е македонскиот дуел, односно ќе играат Динамо Загреб на Аријан Адеми и Фенербахче на Елиф Елмас.

Елиф Елмас е ЅВЕЗДА над ЅВЕЗДИТЕ

Елиф Елмас ја „запали" Турција, Фенер во него ја гледа не само својата иднина, туку и сегашност. Нема ден медиумите во Турција да не пишуваат за него, па макар и за тоа како „дијамантот" го одработил тренингот. Да, Елиф е голема ЅВЕЗДА..

Мрме во Загреб ќе ги гледа Адеми и Елмас

Селекторот вечерва ќе биде во ложата на „Максимир" од каде ќе го проследи мечот меѓу Динамо Загреб и Фенербахче.

Македонија напредуваше за две позиции на ФИФА листата

Нашите најдобри фудбалери одлично го започнаа настапот во рамките од Лигата „Д" во УЕФА Лигата на нации преку кое натпреварување ќе бркаат историски пласман на Европското првенство во 2020. година.

Сензација: Седлоски и Широки Бријег го елиминираа шампионот Железничар! (ВИДЕО)

Денеска во 1/16 финалето од фудбалскиот Куп на Босна и Херцеговина, составот на Широки Бријег со 2:0 на домашен терен го елиминираше Железничар кој беше досега бранител на трофејот од ланската сезона.

Спектакуларен гол на Крсте Велкоски во стилот на Зидан! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Сараево благодарение на нашиот играч триумфираа на гостински терен против Вележ и се пласираа во осминафиналето од Купот на БиХ.

Куп: Вардар го фаќа лавовска „треска“!!! (ФОТО)

Не така одамна, во текот на репрезентативните обврски, екипите на Вардар и Македонија ЃП одиграа пријателски меч. Тогаш „лавовите" изненадувачки триумфираа со 3:0, па очигледно тој резултат како да ги мотивираше уште еднаш да го шокираат фаворитот овојпат во првиот натпревар од осминафиналето во Купот на Македонија.

У17: Македонија ги започнува квалификациите за ЕП

Во периодот од 20. до 26. септември, 2018 година нашата земја е домаќин на квалификацискиот турнир за жени до 17 години.

КУП 1/8 ФИНАЛЕ: „Лавовски" предизвик за Вардар

Дербито од оваа фаза во Купот секако дека е меѓу Вардар и Македонија ЃП. Тоа ќе биде единствен „прволигашки" дуел во осминафиналето, кој ќе се игра на „Борис Трајковски". Шкендија не би требало да има проблеми со пехчевци, Работнички е фаворит против Тиквеш, додека интересно ќе биде во Штип

Pages