Фудбал

Полицијата ги спасуваше судиите под Шара,...

Дознаваме дека Сергеј Самсоненко, првиот човек на Вардар, видно револтиран од...

Стојковиќ се повлече од претседателската функција...

Прилепскиот прволигаш остана без првиот човек на клубот.

Деспина поинтересна од денешното дерби???

По навредите кон неа од страна на фановите на Шкендија на денешното мега -...

Академија Пандев го претстави Трајановски

За младинскиот репрезентативец ова ќе биде прв клуб од Македонија, откако до сега играше по неколку клуба во Шведска 

Митровски потпиша спонзорски договор со „Адидас“

Договорот со познатиот спортски бренд е на четири години, колку што има договор и со Спортинг Лисабон

„Филип Втори" станува луксуз: Вардар ќе игра на Маџари !!!

Еден обичен дневен прволигашки натпревар од 1 јануари 2019 година чини 2.000 евра, а ноќен дури 3.000. Вечерен термин во плеј - оф во ЛШ или ЛЕ ќе чини неверојатни 20.000 евра. Вардар ќе игра на Маџари, а Работнички на „Филип Втори".

Мега - дербито под Шара за Мечкаровски

Димитар Мечкаровски од Скопје е делегиран за главен судија на супер - дербито меѓу Шкендија и Вардар.

Вардар го официјализираше Филипе: Се вратив дома

Стигна и потребниот сертификат со што Бразилецот и дефинитивно ќе има право да игра за скопските „црвено-црни"

СЕЈДИНИ: Многу среќа во продолжението на сезоната

В недела започнува пролетниот дел од Прва МФЛ, в.д. претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини им посака успех на клубовите.

Израел ја пречекува Македонија на „Јаков Тарнер"

Израел и Македонија се соочуваат во 5. коло од групната фаза, а средбата е закажана за 5 септември од 21:45 часот по македонско време.

Шкендија и Вардар, тоа е најдоброто од Македонија

„Знаеме што значи овој натпревар за нашите фанови. Очекувам големо дерби на задоволство на публиката, Шкендија ќе влезе без никаква еуфорија, со ладни глави" вели дефанзивецот на Шкендија и нашата најдобра репрезентација, Егзон Бејтулаи.

БАЖЕ: Не сме фаворити со Ренова!

„И да сакавме не можевме да одбереме посилен тим за ривал на стартот од пролетниот дел. Ренова со Џиџи, со Стојановски, Нухи, Усеини е супер тим, тешко, тешко ќе ни биде во недела" вели капитенот на Работнички, Баже Илијоски.

МОЦАРТ: Шкендија - Вардар е веројатна „1"!!!

Во недела е големото дерби, во Тетово играат Шкендија - Вардар. Обложувалницата „Моцарт" за „1" нуди коефициент 1.90, за „Х" тој е 3.30 а за победа на гостите коефициентот е 3.80.

Pages