Кошарка

ДОБИ ТИТУЛАТА НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ КОШАРКАР НА СИТЕ ВРЕМИЊА

НОВИЦКИ: Јас, најдобар европски кошаркар? Тука се Петровиќ, Кукоч, Дивац...

Давитков: Ќе фали Костоски, но верувам во...

Македонската репрезентација во четврток и гостува на Романија во рамките на...

Судиите ги признаа катастрофалните грешки во...

„Свесни сме за сериозните грешки во завршницата од натпреварот и подготвени сме...

Теодосиќ: До крајот на сезоната само за Србија

Српскиот плејмејкер Милош Теодосиќ за српските медиуми потврди дека не...

„Димитријевиќ многупати бил повикан за репрезентација, но од различни причини одбиваше да игра! Вратата секогаш му е отворена“

Предводникот на македонската репрезентација, Јорданчо Давитков за „Спортмедиа“ ги разјасни дилемите околу Ненад Димитријевиќ и неговото изоставување од списокот. 

Давитков во среда ќе игра Куп-финале во Кувајт, па во четврток ќе ја води Македонија во Романија

Предводникот на македонската репрезентација, Јорданчо Давитков наместо да патува со кошаркарите за Романија, тој ќе замине за Кувајт каде во среда вечер ќе игра финале на Купот. 

Костоски: Среќен сум што го носев дресот на Македонија

Македонската репрезентација во иднина нема да може да смета на услугите на Александар Костоски. Плејмејкерот одлучи да се повлече од националниот тим. 

Ол-стар загревање со одбојка (ВИДЕО)

НБА ѕвездите Стев Кари од Голден Стејт и Џоел Ембид од Филаделфија, кои играа за тимот на Истокот на Ол-стар натпреварот во Шарлот, се загреваа со одбојка.Двајцата и покрај тоа што одбојкарските елементи ги изведуваа со кошаркарска топка покажаа дека се одлични и во тој спорт.

Трајковски се приклучува во стројот

Бојан Трајковски доби зелено светло од лекарите, еден од најискусните репрезентативци треба да биде во составот за дуелот со Романија.  

СКАНДАЛ ВО ШПАНИЈА: Реал Мадрид се закани со напуштање на АЦБ лигата (ВИДЕО)

Незадоволни од делењето на правдата во финалето од Купот на Шпанија, кој го загубија со 94:93 по продолженија, челниците на Реал Мадрид сериозно размислуваат за напуштање на Лигата.

НБА ѕвездите во 2020 се собираат во Чикаго

Викендот 14 – 16 февруари 2020 година ќе биде резервиран за Ол-стар, кој ќе се одржи во „Јунајтед центарот" во Чикаго, домот на Чикаго Булс.

Дали по откажувањето на Костоски, Димитријевиќ е голема грешка на Давитков?

Македонската репрезентација остана без најдобриот познавач на романската кошарка, Александар Костоски на три дена пред гостувањето во Плоешти. 

Костоски ја заврши репрезентативната кариера

Македонската репрезентација со соочува со големи проблеми пред гостувањето кај Романија во последниот претквалификациски дуел за пласман на ЕП 2021. 

Трајковски и натаму виси, Хендрикс од утре на тренинг

Бојан Трајковски и натаму е надвор од репрезентативниот строј, шансите да настапи на дуелот со Романија се минимални. 

Pages