Репрезентативецот се сели во Унгарија

Трајковски го одбра Пакс за следна станица во кариерата

Бојан Трајковски повеќе нема да биде е играч на МЗТ Скопје Аеродром.

објавено: 1 јуни 2018 - 12:27

Бојан Трајковски повеќе нема да биде е играч на МЗТ Скопје Аеродром.

Искусното репрезентативно крило го напушти вицепрвакот, и во наредната натпреварувачка сезона ќе настапува во шампионатот на Унгарија.
Односно ќе игра за Пакс, екипа која натпреваруавњето во оваа конкуренција го заврши во четвртфиналето на плеј-офот.
Минатата сезона, Трајковски во просек реализираше по 13. поени по натпревар, додека во домашниот шампионат неговиот поентерски ефект изнесуваше 14.4.

Најново во Кошарка