Кошарка

ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА ФИЛИПОВСКИ И МИТЕВ

Монако ги шокираше „ѕвездашите" среде Белград (ВИДЕО)

Кожув се врати, па падна за трет пораз во БИБЛ

Македонскиот претставник во балканското друштво, Кожув е совладан на...

Јас играм како што најдобро знам и умеам, не ми е...

Бил „ваков", бил „онаков". Каков и да бил, Марјан Јанески покажа зошто ги...

Печалов привремено во Пелистер, се чека на...

Српскиот стручњак Зоран Тодоровиќ, некогаш дел од успешниот проект на клубот од...

Фантастичниот Џоел Ембид! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Филаделфија го победија Шарлот после продолжението од пет минути (133:132), а триумфот им го донесе сјајниот центар.

ПАО го доби градското дерби со Олимпијакос

Кошаркарите на Панатинаикос остварија победа од 93-80 во вечерашниот дерби дуел со Олимпијакос од 6. коло во Евролигата. ПАО не ја испушти можноста да слави пред своите фанови во дуелот со најлутиотграски ривал. Ова...

Шкупи продолжува да игра во Првата лига

Клубот од Чаир покажал уплатница со износ кој ја покрива бараната сума од страна на федерацијата, и согласно со тоа, нема пречки да го одигра дуелот од шестото првенствено коло против екипата на Вардар.

На сред сезона, Блокотехна влегува во БИБЛ?

Гевгелискиот прволигаш би можел да се приклучи на балканската БИБЛ лига уште низ актуелната натпреварувачка сезона.

Браќата Бол се откажаа од професионалната кариера

Се смируваат медиумиските приказни околу браќата Бал.

Бакси удрија и по шампионот (ВИДЕО)

Во „Оракл Арената" гостите славеа со повеќе од убедливи (134:111), а блескаа Ерик Бледшо и Јанис Адетокупмо...

Вечното дерби дури во понеделник!

Големата сала во СЦ „Јане Сандански" овој викенд е зафатена поради ракометниот спектакл, дуелот од Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Барселона

Ленард ги води Репторс кон бројот 1 на Истокот (ВИДЕО)

Торонто Репторс е најдобрата екипа на истокот, а тоа канадскиот тим го покажа и со победата во Сакраменто (114:105).

Чендлер ќе го прави Лејкерс посилен во рекетот (ВИДЕО)

Центарот Тајсон Чендлер расчисти со Феникс Санс, и потпиша едногодишен договор со Лос Анџелес Лејкерс, соопшти генералниот менаџер на „езерџиите" Роб Пелинка...

УБАВА ГЛЕТКА: Антиќ, Гечевски, Блажевски...по нотите на Лечиќ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во „Градски парк“ се одигра хуманитарен натпревар меѓу првиот тим и ветераните на Работнички за помош на 25-годишната Ирена Танчева. На едно место по долго време во ист дрес се најдоа легендите како Марјан Србиноски, Тодор Гечевски, Перо Блажевски, Перо Антиќ, Ристе Стефанов, Енес Хаџибулиќ, Александар Јончевски, Тони Симиќ, Борис Нешовиќ, Александар Димитровски...кои играа под нотите на Лазар Лечиќ. На другата страна настапија момците кои го носат дресот на најтрофејниот кошаркарски колектив, секако под водство на Марин Докузовски. 

Pages