Кошарка

ГЕВГЕЛИЧАНИ СЕ ДОПОЛНИЈА НА ПОЗИЦИЈА „3"

Вилијамс е нов играч на Кожув

Израелците ја запреа „забрефтаната“ Барселона

Заврши победничката серија на Барселона. Макаби ТА фантастичен пред своја...

КАЈРИ: Морав да го побарам Леброн, и да му се...

Плејмејкерот на Бостон призна дека критиките на младите играчи во тимот го...

Издадена потерница за апсење на Кантер!

Турското обвинителство издаде меѓународна потерница за апсење на кошаркарот на...

МЗТ пред најтешкото гостување во АБА2 лигата!

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва ќе му гостуваат на црногорскиот тим Ловќен (18. часот), во меч од 15. коло од АБА2-лигата во кој ќе пробаат да се вратат на победничките патеки по двата неуспеха во низа.

Ноел изнесен со носилки (ВИДЕО)

Оклахома забележа пораз на домашен терен од Минесота од 119:117. Поразот е во втор план, на средината на третата четвртина Нерленс Ноел незгодно падна на теренот, се здоби со силен удар на главата, по што беше изнесен со носилка...

Маестрална партија на Јокиќ, 20-ти трипл-дабл во НБА (ВИДЕО)

Српскиот кошаркар, Никола Јокиќ беше јунак во победа на Денвер на дуелот со Мајами. 

Химки најде „лек“ за Фенер, Олимпијакос се спаси во Пиреја

Европспкиот вицепрвак не успеа да „преживее“ на гостувањето во Москва. Олимпијакос се спаси од пораз и во продолженија подобар од Басконија.

Блокотехна е „фактор" во Гевгелија

Домашната екипа беше конкурентна само во првиот период од играта, се друго беше на страна на условно кажано „гостите" кои тренираат и играат во Негорски Бањи ( 77:57).

Со Јончевски на клупата, Кожув ја предизвикува Блокотехна

Вечерва БИБЛ лигата добива уште едно големо дерби, македонско... Она во Гевгелија, во кое од 17.30 часот, на едната страна ќе биде екипата на Кожув, на онаа другата пак Блокотехна.

Лејкерси го освоија Далас, а Селтикси ги скинаа „мрежичките“! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Сан Антонио Спарс го совладаа Детроит Пистонс на гостувањето со 119:107 и го запишаа петтиот триумф по ред. Тимот од Тексас е во силен налет и моментно е петтопласиран на Западот со 24-17. Детроит го забележа петтиот пораз во последните шест мечеви и тој е деветти на Истокот со 17-21.

Во Романија одиграна најдолгата четвртина во кошарката

Светски рекорд е поставен на кошаркарскиот натпревар од романското првенство меѓу Питешти и Крајова чиј тренер е поранешниот предводник на МЗТ Скопје Александар Тодоров

Ерик тепа се пред себе (видео)

Мечот меѓу турските суперлигаши Дарушафака и Турк телеком имаше и „забавен“ дел

Минесота го отпушти Тим Тибодо, претседателот и „шефот" на струката!

Тренерот и претседателот на кошаркарските операции на Минесота Тимбервулфс, Тим Тибодо е разрешен од своите должности, објави ЕСПН...

Pages