Меѓународен Фудбал

Фалкао и компанија добиваат нов селектор

Некогашниот тренер на Реал седнува на кормилото на Колумбија

Челзи ја зголеми понудата за Паредес на 35...

Дополнителни 5 милиони понудија „сините“ за да го добијат аргентинскиот...

Валверде беше спречен да смета на мене

Шпанскиот напаѓач Мунир Ел Хадади ја напушти Барселона и кариерата ќе ја...

Куба ќе игра за Висла за без пари

Полјакот не само што одби плата туку ќе даде од своја сметка за да им се...

Жозе стана коментатор, ќе добива 67.000 евра по меч!

Португалецот најде нова работа, но не во тренерските води, туку како стручен коментатор за телевизијата „beIN Sport"

ЕМЕРИ ИМА НАМЕРА: Се откажува од Озил?

Два дена откако Месут Озил повторно беше изоставен од протоколот за мечот со Вест Хем, англиските медиуми пишуваат дека германскиот репрезентативец лесно би можел да го напушти Арсенал, и тоа во јануари...

Атлетико во разговори со Челзи за потписот на Мората

Мората се поврзува со заминување од „Стемфорд Бриџ", откако го загуби своето место како прв напаѓач на Челзи кај менаџерот Маурицио Сари кој повеќе го преферира Еден Азар како главна опција во нападот.

Барселона е во потрага по нови напаѓачи!

Каталонскиот гигант е заинтереиснра за потписот на напаѓачот на Челзи, Оливие Жиру, пренесува шпанскиот весник „Спорт".

ЛЕОНАРДО И МАЛДИНИ ВО АКЦИЈА: Го носат Пјатек во Милано

Ако се земе в предвид заинтересираноста на Гонзало Игуаин да ја продолжи кариерата во Челзи, на „Сан Сиро" не седат со скрстени раце...

Официјално: Петр Чех во пензија на крајот од сезоната! (ФОТО)

На својот „Твитер" профил се огласи 36-годишниот чувар на мрежата најавувајќи крај на неговата професионална кариера...

Му пукна филмот: Вагнер го напушти Хадерсфилд

Човекот кој го внесе Хадерсфилд во Премиер лигата во 2017 година сега го напушти клубот

Рабио слободен во јануари – ама за 15 милиони евра

Великанот од Франција е подготвен да го продаде играчот од средниот ред Адриен Рабио веќе во овој преоден рок. Според некои информации, францускиот клуб ќе бара отштета од 15.милиони евра за предвремен раскин на договорот...

Озил може слободно да си оди од Арсенал!

Како што пренесуваат британските медиуми, менаџерот на Арсенал планира овој јануари да се ослободи од услугите на германскиот интернационалец.

АЗАР: Меси е најдобриот на сите времиња!

Белгиецот во редовите на Челзи, Еден Азар не го крие стравопочитувањето кон Лионел Меси, па го прогласи Аргентинецот за најдобар светски фудбалер во постоењето на оваа игра.

Pages