„КАРИОКИТЕ“ ИМААТ ИМПРЕСИВЕН СКОР ВО 2018. ГОДИНА

Ако се гледаа само пријателските, Бразилците ќе беа светски шампиони!

Фудбалската репрезентација на Бразил синоќа во Лондон го совлада Уругвај со 1:0 и така ја продолжи својата неверојатна низа во пријателските натпревари.

објавено: 17 ноември 2018 - 14:36

За Бразилците е навистина штета што овие контролни мечеви не се на пример средби од СП или од друго натпреварување, а дефинитивно Нејмар и неговите соиграчи би освоиле некој трофеј за подвигот кој го направија досега годинава.

Досега одиграни девет пријателски средби и оствари девет победи. Статистиката вели ниту еден примен гол, односно гол-разлика 20:0.

Еве ги резултатите во тие тест дуели и победите над: Русија (3:0), Германија (1:0), Хрватска (2:0), Австрија (3:0), САД (2:0), Ел Салвадор (5:0), Саудиска Арабија (2:0), Аргентина (1:0) и Уругвај (1:0).

Но, тоа е слаба утеха, бидејќи на Светското првенство во Русија беа елиминирани во четвртфиналето, иако пред стартот на Мундијалот беа најголеми фаворити за титулата.

Најново во Меѓународен Фудбал