КОВАЧИЌ И КЕПА СЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЛЕТНИ ЗАСИЛУВАЊА

„САРИСИМО“ го комплетираше тимот од соништата!

Стратегот на лондонските „сини“ го замени Антонио Конте, а потоа успеа да ги убеди Вилијан и Еден Азар да останат во Челзи.

објавено: 9 август 2018 - 10:00

До сега единственото летно засилување е Жоржињо од редовите на Наполи, а се најавуваат уште две атрактивни имиња пред крајот на летниот преоден рок.

Во погледнете како би изгледал „дрим-тимот" на Сари, дефинитивно би бил во конкуренција за трофеи во претстојната сезона 2018/19:

Си заминува белгискиот репрезентативен чувар на мрежата Тибо Куртоа на „Сантјаго Бернабеу" како дел од оваа „трампа".

Хрватскиот интернационалец Матео Ковачиќ дојде на „Стемфорд Бриџ" како позајмица од Реал Мадрид, како и голмаот од Атлетик Билбао, 23-годишниот Шпанец Кепа Аризабалага во трансфер вреден 75. милиони евра.

Најново во Меѓународен Фудбал