ОДЛИЧНА КОРЕОГРАФИЈА НА НАВИВАЧИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

„Добредојдовте во градот на европски шампиони“! (ВИДЕО)

Фановите на српскиот гигант повторно одушевија со својата креативност, непосредно пред дуелот против Наполи во ЛШ.

објавено: 18 септември 2018 - 21:35

Се очекуваше спектакуларна кореографија на „Делије" за првиот меч на Црвена Звезда сезонава во Лигата на шампионите.

Се разбира доминација на „црвено-белата" боја на стадионот „Рајко Митиќ" во Белград, на северната трибина беше отсликан трофејот освојувач на ЛШ, баш таков каков што Црвена Звезда освои во 1991. година кога натпреварувањето тогаш се викаше Куп на европски шампиони.

„Добредојдовте" во град на европски шампиони", а на западната трибина стоеше грбот на градот Белград.

Најново во Меѓународен Фудбал