МЕНАЏЕРОТ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД „МЕРКА“ НОВИ ЗАСИЛУВАЊА

Кого гледаше Мурињо во Подгорица? (ВИДЕО)

Повторно се вратија возбудувањата во УЕФА Лигата на нации во текот на вчерашниот ден, а Жозе Мурињо го следеше натпреварот во Подгорица помеѓу Црна Гора и Србија (0:2).

објавено: 12 октомври 2018 - 14:00

Менаџерот на Манчестер Јунајтед „меркаше" неколку потенцијални засилувања, а на овој дуел не играше Немања Матиќ во редовите на српската национална фудбалска селекција.

Претходно во минатото играчот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ се поврзуваше со трансфер на „Олд Трафорд", како и дефанзивецот на Фиорентина, Никола Миленковиќ.

На трибините српските и црногорските новинари беа околу португалскиот стратег, кој добиваше едно исто прашање: „Кого дојдовте да го гледате"?

Мурињо немаше одговор, само повремено се насмевнуваше со една од легендите на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ, а тука беше уште една фудбалска икона Дејан Савичевиќ.

Најново во Меѓународен Фудбал