Меѓународен Фудбал

ФАНТАСТИЧЕН ПОТЕГ ВО РАМКИТЕ ОД ИТАЛИЈАНСКАТА СЕРИЈА А

Каков Жервињо, ова е „ТУРБИЊО“: Истрча 70. метри и ја затресе мрежата! (ВИДЕО)

Што мислите, Меси има повеќе голови со или без...

И оваа сезона Лионел Меси е еден од главните носители на каталонскиот гигант...

ЗЛАТАН СЕ ВРАЌА ВО ЕВРОПА: Еве каде ја завршува...

Искусниот 37-годишен шведски напаѓач би можел да ја заврши кариерата во клубот...

ВАР и во Мадрид, Асенсио му донесе победа на Реал...

Реал Мадрид им се врати на победите во Ла Лига. Без Бејл, Марсело,...

Перез конечно прозборе за Роналдо

Флорентино Перез, првиот човек на Реал Мадрид по подолго време одлучи да открие детали околу продажбата на Кристијано Роналдо во Јувентус.

Трет Германец кој стигна до бројката од 100 меча во ЛШ

Поголем број настапи во Лигата на шампионите од Милер засега имаат само Филип Лам и Оливер Кан, уште две големи легенди на баварскиот гигант.

Тоти призна: Сакав да го повредам Балотели

Франческо Тоти веќе година дена е надвор од терените, легендарниот капитен на Рома во интервју за „Ла Република“ прозборе за инцидентот во 2010 година. 

Сари: За англиски тим Лигата на Европа е проблем

Италијанецот коментирајќи го дуелот со ПАОК, истакна дека ЛЕ е премногу оптоварувачко натпреварување.

Македонија и регионот „ЗА“ Чеферин!

Балканските земји плус Русија, Турција и Кипар и дефинитивно одлучија на Конгресот на УЕФА во февруари следната година, на кој ќе се избира претседател на УЕФА, да му ја дадат поддршката на Александер Чеферин. ФФМ ја претставуваа в.д претседателот Муамед Сејдини и генералниот секретар Филип Поповски.

Ливерпул се исплаши: Не го носи Шаќири во Белград!

Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири ќе го пропушти дуелот против Црвена звезда во мечот од 3.коло во групата Ц од Лигата на шампионите, пренесуваат англиските медиуми

Го погледнавте ли голот на колото во ЛШ? (ФОТО+ВИДЕО)

Во групата Б на стадионот „Сан Сиро" во Милано, составот на Интер триумфираше со конечен резултат 2:1 над Тотенхем.

„ИНТЕРЕСНО" Е, ОД МОДРИЌ Е: Не ме интересира Златната топка

Фудбалерот на Реал Мадрид вели дека по Светското првенство бил и ментално и физички уморен...

„Светците“ останаа без напаѓачи за Ливерпул

Марк Хјуз е во проблеми откако двајцата главни напаѓачи најверојатно нема да се појават утре на „Енфилд“ против лидерот на табелата. Едниот е повреден, другиот нема право на настап затоа што е играч на „црвените“.

Роналдо ќе добие суспензија од само еден меч!

Иако одлуката формално ќе биде донесена следната недела, последните информации на извори од Европската фудбалска централа велат дека Португалецот ќе биде „поштеден“ и ќе паузира само на следниот меч на Старата Дама во рамките на 2. коло од ЛШ.

Pages