Меѓународен Фудбал

СЕ ОЧЕКУВА ВЕЛШАНЕЦОТ ДА ГО НАПУШТИ АРСЕНАЛ

Арон Ремзи на чекор од трансфер во Баерн?

БиХ со Ибричиќ и двајца дебитанти против...

Селекторот Роберт Просинечки го „оживеа“ Сенијад Ибричиќ, поранешниот фудбалер...

„Огнените“ во (не)возможна мисија

Хрватска има еден бод но и јасна ситуација во својата група од Лигата на...

Асенсио: Не сум јас тој што треба да го „влече“...

Во интервју фудбалерот на Реал зборуваше за случувањата во кралскиот клуб во...

Иско не го играат зошто бил здебелен?

Шпанскиот фудбалер Иско на последните неколку нтпревари не се најде во стартниот состав на Реал Мадрид, кој конечно се пробуди по лошиот влез во сезоната. 

Вацке: Баерн нека сонува дека ќе купи некој наш играч!

Борусија (Д) ги извади клаузулите за откуп на договорите на фудбалерите, само за да се спаси од финансиската моќ на ривалот.

Шведска одново го прескокна Ибрахимовиќ

Во периодот од 2007 до 20016 година, Златан Ибрахимовиќ освои десет награди за најдобар шведски фудбалер.

Во иднина максимум по 12 странци во Премиерлигашките клубови

ФА испрати предлог до клубовите оваа недела за кој треба да се дискутира понатаму. Бројот на странците од 17 треба да биде намален на 12.

Дали Меси ќе го надмине рекордот на легендарниот Пеле? (ФОТО)

Лионел Меси е прогласуван пет пати за најдобар фудбалер на светот, му недостасуваат успеси и медали со репрезентацијата на Аргентина. Освои се можеше на клупско ниво со Барселона од кога заигра за првиот тим на „Блауграна" од 2004. година.

Демикелис: Немам видено по луд тренер од Ван Гал

Поранешниот аргентински репрезентативец Мартин Демикелис се присетува на една случка со тренерот Луис ван Гал во Баерн Минхен

Прекина со укажување помош, се заврте, и даде гол (ВИДЕО)

Тоа беше единствен, но и совршен погодок на натпреварот, постигнат во особено необични околности...

Чудна ситуација во Франција, актери се Марсијал, Лаказет и Плеа!

Ретко се случува некој селектор во еден ден да се соочи со толку проблеми со повреди како што е тоа случај со Дидие Дешам.

Шаќири: Подобро што не отидов во Белград, атмосферата е пеколна!

Џердан Шаќири конечно одлучи да „проговори" кога е во прашање натпреварот против Црвена Звезда во Белград.

Џо Кол ја заврши кариерата (ВИДЕО)

Иако љубителите на фудбалот многу добро знаат за кого станува збор, се добива впечаток е дека од својот талент можеше да направи далеку поголема кариера, иако играше за клубови како што се Челзи и Ливерпул и дури три пати ја освојуваше Премиерлигата.

Pages