Меѓународен Фудбал

ЧЕТВРТФИНАЛНИ ПАРОВИ ВО ФА КУПОТ

Јунајтед налета на волци, а Сити на лебеди

Навивачите не видоа голови, но и покажаа среден...

Нирнберг и Борусија (Д) одиграа без голови во последниот меч од тековното коло.

Погба распука по Челси, трофејот добива нов...

Лондонските „сини" се елиминирани од ФА Купот откако вечерва изгубија од...

И Болоња не успеа да ја изненади Рома на „...

„Волчицата“ оствари победа од 2:1 и стигна на бод од Милан на 5. место во...

Дел Пјеро: Анчелоти е најдобар тренер на сите времиња

Италијанската легенда Алесандро Дел Пјеро го посети кампот на Реал Мадрид во САД. Целта му беше да се види со сонародникот и кормилар на „кралевите“, Карло Анчелоти, кој во мај годинава им го исполни сонот за „десима“...

Ниту Оскар, ниту Мура: Фирмино е најдобриот млад Бразилец! (ВИДЕО)

Конкуренцијата за најдобар млад Бразилец кој работи вон границите на најголемата латиноамериканска држава е огромна, а бразилските новинари и гледачи на ТВ канапот ЕСПН Бразил го избраа Роберто Фирмино како фудбалер кој...

Мурињо: Казните нема да ме замолчат!

Португалскиот менаџер на лондонски Челси, Жозе Мурињо најави дека нема да молчи и во оваа сезона и дека се што му лежи на срце јавно ќе го каже за секоја неправда, кикс, лоша арбитража... Мурињо лани беше казнет со...

Јунајтед доби експресен одговор: Видал не се продава, освен ако тој не побара да замине

Англискиот гигант Манчестер јунајтед доби експресен одговор од Јувентус, откако меидумите во Италија објавија дека на адреса на „старата дама“ дошла богата понуда од „црвените ѓаволи“ вредна 60 милиони евра за...

Андре Ајев - ново засилување на Милан?

Репрезентативецот на Гана, Андре Ајев му бил понуден на седумкратниот европски првак Милан, како идеално решение за проблемите во нападот, објавија италијански и француски медиуми. Ајев е пред трансфер во Милан, пишува...

Парма го купи Касани, значи ли тоа нова позајмица за Ристовски?

Калчолигашот Парма денеска објави дека потпишала тригодишен договор со десниот бек Матија Касани. Овој фудбалер минатата сезона ја мина на „Енио Тардини“ како позајмен фудбалер од Фиорентина, а двата клуба летово се...

Фердинанд: Ако Гигс станеше менаџер на Јунајтед, ќе останев на „Олд Трафорд“

Легендарниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд по 12 години замина од „Олд Трафорд“ и го засили Квинс Парк Ренџерс, но црномурестиот стопер најави дека можел да остане во англискиот великан само под еден...

Јувентус од Верона тргнува во одбрана на круната

Италијанскиот шампион Јувентус од Верона на гостувањето кај Киево ќе започне со одбраната на „скудетото“ во новата сезона во Серија А, реши ждрепката за новата калчолугашка сезона. „Старата дама“ своето отварање ќе го...

Фудбалот е бизнис: Саутемптон за 45 дена заработи 132 милиони евра!

Управата на англискиот премиерлигаш Саутемптон го навлече гневот на навивачите, но си ги наполни џебовите со пари, откако реши да продаде пет фудбалери од својот тим од минатата сезона на три гиганти во Премиерлигата и...

Бивша ѕвезда на Арсенал ќе игра во Индија

Поранешното крило на лондонски Арсенал, Французинот Роберт Пирес во новата фудбалска сезона ќе игра во Индија. Пирес е вториот светски шампион кој го засилува индискиот фудбалски шампионат, по Жоан Капдевилја, Шпанецот...

Pages