Меѓународен Фудбал

ЗАНИМЛИВ ПОДАТОК ЗА АРГЕНТИНСКАТА ЅВЕЗДА НА БАРСЕЛОНА

Што мислите, Меси има повеќе голови со или без брада? (ФОТО)

ЗЛАТАН СЕ ВРАЌА ВО ЕВРОПА: Еве каде ја завршува...

Искусниот 37-годишен шведски напаѓач би можел да ја заврши кариерата во клубот...

ВАР и во Мадрид, Асенсио му донесе победа на Реал...

Реал Мадрид им се врати на победите во Ла Лига. Без Бејл, Марсело,...

ВАР не го поништи само голот на Брозовиќ (ВИДЕО)

Интер ја совлада Сампдорија на гостински терен со 0-1 во рамките на петото коло...

НЕВЕРОЈАТНО: Директен црвен картон за Роналдо, почна да плаче и го напушти теренот! (ВИДЕО)

Ова дефинитивно никој не го очекуваше, уште во првиот меч на Јувентус оваа сезона во Лигата на шампионите се соочи со невиден шок.

Бразилците го спасија Шахтјор, Меси ќе жали, Таљафико ја имаше честа во ЛШ! (ФОТО+ВИДЕО)

Се одиграа првите натпревари од групите Е и Ф, на „Јохан Кројф" Арената во Амстердам, тимот на Ајакс со 3:0 го совлада АЕК од Атина, додека ремизираа екипите на Шахтјор и Хофенхајм (2:2).

„Кралевите“ со Бејл, Иско и Бензема ја напаѓаат римската „волчица“! (ФОТО)

Дербито од првото коло в среда е на „Сантјаго Бернабеу" во рамките од групата Г (21:00 ч.) помеѓу екипите на Реал Мадрид и Рома.

Хофенхајм со првите историски голови во ЛШ, мирно во Амстердам! (ВИДЕО)

Денеска е вториот ден од новата сезона во групната фаза од фудбалската Лига на шампионите, програмата в среда започна со првите дуели од групата Е и Ф.

Фирмино се охрабрил после СМС пораката: Не ти треба окото...! (ФОТО)

Бразилскиот напаѓач беше под знак прашалник за првиот натпревар од Лигата на шампионите против ПСЖ на „Енфилд".

Милан не го заборава дуелот со Шкендија! (ВИДЕО)

Како и вообичаено, така и овојпат италијанскиот клуб го објави голот на денот, за денеска го избра погодокот на Патрик Кутроне.

Како Мане го прати Нејмар „по бурек“ (ВИДЕО)

Со текот на годините навикнавме бразилската суперѕвезда Нејмар да ги прави смешни своите чувари на теренот. Синоќа на дуелот со Ливерпул на „Енфилд", Бразилецот почувствува како е да се биде „од другата страна" кога...

Румениге: Ако продолжи вака до 10. коло ќе немаме ни 11 играчи

Директорот на клубот, Карл-Хајнц Румениге, апелира до Бундџеслигата да појде во заштита на фудбалерите на Баерн (М). Баварците имаат дузина повреднеи фудбалери, затоа што другите играат премногу грубо на средбите со шампионот.

УЕФА се сомнева во трансферот на Роналдо

Европската фудбалска федерација (УЕФА) одлучи да се позаминава со трансферот на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус. 

ЛШ: Европскиот првак отвoра против Рома

Прв меч за тренерот на Реал Мадрид Јулен Лопетеги во ЛШ. Два пати Рома победила на „Бернабе" во пет натпревари

Pages