Победа за гордост на познатата патека во Германија

Моќно изгледа пехарот на Иџе од Нирбургринг (Фото)

Игор Стефановски Иџе приреди неверојатен подвиг со победа на патеката во Нирбургринг, а денеска го презентираше и трофејот по легендарниот триумф на патеката во Германија

објавено: 29 мај 2017 - 12:01

Игор Стефановски Иџе приреди неверојатен подвиг со победа на патеката во Нирбургринг, а денеска го презентираше и трофејот по легендарниот триумф на патеката во Германија.

Убаво изгледа, а Иџе со трката и победата донесе многу радост кај македонските фанови на брзините. 

Стефановски со својот „Сеат Леон" успеа во последните километри да го мине Фабио Мота и да дојде до титулата на најтешката трка во календарот.

Најново во Автомобили