убавицата „во црно“

Среќа што нема да суди на СП, инаку сите ќе беа во офсајд (Фото+Видео)

Веќе четири години, атрактивната девојка ја дели правдата на мечевите од бразилската Прва лига

објавено: 14 јуни 2018 - 10:30

Фернанда Коломбо Улијана е девојката која сигурно ќе го аправеше Светското првенство во Русија да биде многу поатрактивно. Оваа атрактивна плавуша е бразилска судика, која веќе четири години ја дели правдата во елитното првенство на петкратниот светски првак. 

Фернанда е помошник судија, а перфекто без ниту една грешка го отсуди првиот голем нејзин меч во 2014 година. Во Купот на Бразил, беше покрај аут линијата на дуелот Сао Пауло и ЦРБ (3:0) и ги доби највисоките оценки. Како награда, доби шанса да суди во елитното бразилско првенство, каде е веќе четири години. 

Освен што работи како судијка, таа е и фитнес тренер во една теретана, па јасно е зошто така изгледа нејзиното тело.

Најново во Другата страна на спортот