ОГНОМЕТ ВО ЧЕСТ НА ШВАЈЦАРИЈА

Во Приштина се славеше исто како и во Цирих (ВИДЕО)

Победата на Швајцарија против Србија (2-1) на големо се славеше во Приштина. 

објавено: 23 јуни 2018 - 11:20

Победата на Швајцарија на дуелот со Србија (2-1) на големо се славеше со Косово, кои ја „присвоија“ швајцарската селекција, особено на синоќешната средба. По голот на Шаќири низ улиците на Приштина беше еднакво весели како и на низ услиците на Зирих и Берн/

„Лудото“ славје во Приштина најпрво започна по локалите, а потоа продолжи низ градот, на крајот заврши со огномет. Головите на репрезентативците на Швајцарија, Џака и Шаќири кои имаат косовско потекло ги дигна на нозе граѓаните на овој град.

Најново во Меѓународен Фудбал