АЛИС МАТОС

Бразилската убавица која ги собра машките погледи на СП (Фото)

Одамна е завршен Мундијалот каде што Франција ја освои титулата после победата над Хрватска во финалето со 4:2.

објавено: 21 јули 2018 - 08:16

Дека фудбалот во Бразил е религија и за мажите и за жените, не е нешто што му треба доказ. Сепак, уште еден пример за ова е фитнес-моделот од земјата на кафето, Алис Матос.

Една од најатрактивните девојки која во целост ги собра машките погледи за време на Светското фудбалско првенство во Русија.

Иако, многумина се жалеле дека токму поради неа не успеала бразилската репрезентација да дојде до шампионскиот трон.

Алис има успешна кариера како фитнес-модел со стотици илјади фанови, има за цел да ги промовира производите што се рекламираат во социјалните мрежи.

Најново во Другата страна на спортот