ПРВИОТ СОБИР Е ЗАКАЖАН НА 31. АВГУСТ ВО СЦ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“

Повикани 19 репрезентативци за мечевите со Косово и Романија

Првата рунда од претквалификациите за Евробаскет 2021 сениорите ја минаа како првопласирани во рамки на групната фаза.

објавено: 16 август 2018 - 21:09

Во втората фаза, сениорите ќе си ги одмерат силите против репрезентациите на Косово и на Романија.

Селекторот Јорданчо Давитков го закажа првиот собир на 31. август, со почеток во 20:00 часот, во СЦ „Јане Сандански" - Скопје.

1. Војдан Стојановски

2. Дамјан Стојановски

3. Александар Костоски

4. Дарко Соколов

5. Адем Мекиќ

6. Бобан Стајиќ

7. Андреј Магдевски

8. Ненад Димитријевиќ

9. Димитар Караџовски

10. Стојан Ѓуроски

11. Предраг Пајиќ

12. Бојан Трајковски

13. Марко Симоновски

14. Кирил Николовски

15. Љубомир Младеновски

16. Бојан Крстевски

17. Андреј Маслинко

18. Ричард Хендрикс

19. Шејн Витингтон

Најново во Кошарка